Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2017 05 06

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Priimki Šv. Jokūbo kelio iššūkį! Keliaukim prasmingai.

Bernardinai.lt

 Kelias  – tai judėjimas, fizinė tvermė, prasmės paieškos. Galiausiai kelias – pažinimas, kad ir kaip atsainiai juo žingsniuoji… O gal bėgi… O gal tik sėdi šalikelėje ir stebi… Visgi šiais visuotinės skubos ir patogumų laikais per kalnus, klonius, pievas, kaimelius ir miškus vingiuojantis keliukas, kuriuo pėsčiomis keliauja piligrimai – užburiantis reiškinys.“ Tačiau visai nebūtina iškarto išdrįsti sekti pirmųjų piligrimų keliais į pačią Santiago de Compostelą tolimojoje Ispanijoje. Šiandien Šv. Jokūbo kelio iššūkį Tu esi kviečiamas priimti čia, vos iš pavasarinių šalnų išsivadavusioje ir jau šviežia gyvybe spurdančioje, netrukus gegužio žiedais pakvipsiančioje Lietuvoje. Susidomėjai?

Taigi jau antrus metus iš eilės, gegužės mėnesį, visus aktyvius jaunus žmones – vyresniųjų klasių mokinius ir gimnazistus, kolegijų ir universitetų studentus, dirbantį ir nedirbantį jaunimą iki 30 metų amžiaus – Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija kviečia jungtis į jaunimo estafetes pėsčiomis, dviračiais ar net autobusais, bei tapti Šv. Jokūbo kelių Lietuvoje ambasadoriais. Laukiami visi mylintys savo Tėvynę, norintys ją geriau pažinti ir suprasti, tikri XXI a. europiečiai, kurie remia vieningos Europos idėją, stiprios Lietuvos stiprioje Europos Sąjungoje siekį.

Šios jaunimo akcijos tikslas – atrasti Šv. Jokūbo kelius savoje ir kaimyninėse savivaldybėse, aplankyti keliuose esančias šventoves, kultūros paveldo, istorijos objektus. Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetės dalyviai lydimi organizatorių ne tik dviračiais arba pėsčiomis įveiks po kelias dešimtis kilometrų, bet ir Šv. Jokūbo kelio ženklu, naudojamu visoje Europoje, žymės Šv. Jokūbo kelius, juose esančias lankytinus objektus, maitinimo ir nakvynės vietas, švietimo ir visuomenines įstaigas, privačius namus. Kiekvienas estafetės dalyvis, įveikęs bent vieną etapą, gaus Šv. Jokūbo kelio ambasadoriaus sertifikatą. O jei liksite tik sėdėti šalikelėje ir stebėti, ambasadorius atpažinsite pagal Šv. Jokūbo kelio – Camino de Santiago – arba Šv. apaštalo Jokūbo ženklus ant žygio dalyvių marškinėlių, kepurėlių, vėliavėlių. „Tik-ėjimas, kalnus gali pajudinti”, tad verčiau eikime, keliaukime drąsiai su Šv. Jokūbo šviesa, pildykime savo gyvenimus dvasingais iššūkiais, įprasminkime kasdienybę atradimų kupiname kelyje.

Pirmieji maršrutai, dalyviai ir datos jau aiškėja, tačiau labai lauksime ir čia dar nepaminėtų rajonų atstovų.

  • Gegužės 9 d. (antradienį) autobusu startuoja, kaip ir pernai – pirmasis, Kauno rajonas  – Ežerėlio pagrindinės mokyklos moksleiviai su mokytoja Laima Kurantavičiene. Maršrutas Šv. Jokūbo Kauno keliu: Ežerėlis – Kaunas – Prienai – Birštonas – Punia. Dalį maršruto jaunieji ambasadoriai įveiks pėsčiomis.
  • Gegužės 26 d. (penktadienį) 15 val. Joniškio rajono savivaldybė kviečia visus, neabejingus aktyviam laisvalaikiui, pažaboti vėją ir leistis į dviratininkų žygį ir šiemet. Maršrutas: Senoji Žagarės bažnyčia – Juodeikių kaimas. Dalyvių registracija vyks iki gegužės 15 dienos VšĮ ,,Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre“.
  • Šilutėje planuojamas Šv. Jokūbo kelio dviračių žygis gegužės 28 d. (sekmadienį). Dviratininkus išlydės Žemaičių Naumiesčio ir Švėkšnos klebonai. Žygio vadovė Šilutės tarybos narė Sandra Tamašauskienė.
  • Alytaus miestas ir Alytaus rajonas aktyvūs ir šiais metais, dalyvaus estafetėje antrą kartą.
  • Šiaulių miesto savivaldybė praneša jog taip pat ruošiasi žygiui.

Estafetė šiais metais organizuojama švenčiant Camino de Santiago paskelbimo pirmuoju Europos kultūriniu maršrutu 30 metų sukaktį. Akcijos globėja ir sumanytoja – Kovo 11-osios Akto signatarė, Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė. Organizaciniais klausimais galima kreiptis į Šv. Jokūbo kelio draugų asociaciją.

Atminkite, į laimę kelių nėra, nes kelias ir yra laimė! Buen Camino, jaunieji ambasadoriai!

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite