Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2017 05 09

Birutė Skaisgirienė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Annos Moiseyuk grožio ir kūno plastikos pasaulis

Fotografijų ciklas „Choreography. Body“ („Choreografija. Kūnas“), kurią Anna Moiseyuk surengė Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje – pirmoji autorinė jaunos fotomenininkės paroda Klaipėdoje. Kaip juokauja pati autorė: ši paroda – pirmasis jos įskiepis, pirmasis prisistatymas klaipėdiečiams.

Choreografijos fotografijai Anna Moiseyuk skyrė dešimt metų. Turėdama unikalią galimybę stebėti pasaulinio lygio šokio meistrus repeticijų ir pasirodymų metu, Anna per fotografiją perteikė išraiškingą neverbalinę kūno kalbą, per judesio plastiką – daugiaprasmį emocinį turinį.

Anna Moiseyuk (1989 05 30) gimė Oršos mieste, Baltarusijoje, kūrybiškai aktyvių architektų šeimoje, kur nuo pat vaikystės per knygas, per meno kūrinius, per pokalbius apie dailę ir pasaulinį kultūros lobyną su tėvais ir jų namuose besilankančiais kultūros, meno žmonėmis jai ir broliui buvo skiepijamas grožio suvokimas.

Meniška mergaitės prigimtis ėmė skleistis jau ankstyvoje vaikystėje, Anna nuolat piešė, tapė, lankė įvairias dailės mokyklas, meno centrus, kūrybines dirbtuves. Pastaruosius dvylika metų mergina gyvena Baltarusijos sostinėje Minske. Čia baigė Baltarusijos nacionalinę dailės akademiją (Tapybos fakultetą). Šiuo metu Ana studijuoja šiuolaikinius menus Europos humanitariniame universitete Vilniuje.

Pirmieji Annos fotografiniai eksperimentai buvo padaryti „muiline“ – paprastu kišeniniu pigiu fotoaparatu. Juo Anna fotografavo įvairias faktūras: vandens lašus, kailį, plunksnas, smėlį, paskui negatyvus sluoksniavo, klojo vieną ant kito, bandydama fotokoliažuose atrasti savitą raiškos būdą – visišką klasikinės fotografijos antipodą. Tokie kūrybos eksperimentai padėjo Annai suvokti, kad vis dėlto pati svarbiausia fotografijoje yra šviesa. Tai labai pravertė jos vėlesniame kūrybos etape, o jis prasidėjo, tiksliau – prasiveržė, tada, kai Annai Dailės akademijos baigimo proga tėvas padovanojo pirmąjį tikrą profesionalų fotoaparatą.

Dar studijuodama Anna kaip žiūrovė nuolat lankydavosi šiuolaikinės choreografijos festivaliuose (International Festival of Modern Choreography, IFMC) Minske ir Vytebske. O tada, kai rankose jau turėjo profesionalią kamerą, merginai šovė galvon drąsi idėja – susisiekti su choreografijos festivalio direkcija ir paprašyti leidimo pasavanoriauti kaip fotografei artėjančiame festivalyje.

Ji nebuvo fotografavusi žmogaus kūno, visai neturėjo jokios patirties, bet galimybė pamatyti choreografiją ir baletą iš arčiau, turėti galimybę patekti į užkulisius, dalyvauti repeticijose, būti scenoje beprotiškai viliojo. Drąsi mergina sutikimą gavo. Tik tuo metu ji dar nežinojo, kad smalsumas virs aistra ir ji ilgam pasiners į choreografijos pasaulį.

Stebėdama baleto artistų kūnais slystančią šviesą, išryškinančią skulptūriškų kūnų reljefus, kraujagyslių magistralių raizginius, Anna sukūrė įspūdingą fotografijų ciklą – odę žmogaus kūno grožiui, paskirtą choreografijai ir šiuolaikiniam šokiui. Festivalio direkcija, įvertinusi jaunos fotografės darbą, iš karto pasiūlė jai surengti autorinę parodą. Prieš metus ji įvyko Nacionaliniame akademiniame Baltarusijos operos ir baleto teatre Minske. Po jos Annai pasiūlė tęsti pradėtą festivalių fotografo darbą, bet jau ne kaip savanorei, o oficialiai.

Po pirmosios parodos choreografijos festivalių dalyviai susirasdavo jauną fotomenininkę, susiekdavo ir kviesdavo bendradarbiauti. Užsimezgė gražūs draugiški ryšiai su šokėjais, režisieriais. Plėtėsi Annos kūrybos zona. Ji fotografavo Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Lietuvos, Ukrainos, Čekijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų choreografijos meistrus – visus, kurie atvykdavo į tarptautinius festivalius. Daug keliavo pati.

Įstrigau šiame grožio ir kūno plastikos pasaulyje, dabar nebeįsivaizduoju gyvenimo be jo“, – sako Anna.

Parodos eksponavimo laikas: 2017 04 29–2017 05 17.

Bibliotekos galerijos darbo laikas: I–V nuo 10 iki 19 val., VI – nuo 10 iki 17 val.

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite