Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2017 05 10

Justinas Dižavičius

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Stipraus kalibro literatūra: G. Orwello „1984-ieji“

George’o Orwello „1984-ieji“ – knyga, kurios išties nereikia pristatyti literatūra besidominčiam žmogui. Pasak knygų apžvalgininko Justino Dižavičiaus, šis romanas – vienas geriausių ir įtaigiausių kada nors skaitytų jo kūrinių, kuriame dera kokybiška literatūra ir socialinės, politinės, psichologinės įžvalgos. „1984-ieji“ reikšminga ne vien politiniu, socialiniu požiūriu, bet ir tuo, kaip yra parašyta, savo struktūra: visos trys knygos dalys – visiškai skirtingos, jose matomos skirtingos Vinstono Smito asmenybės kismo fazės.

Nuo pat pirmojo puslapio tekstas pagauna skaitytoją savo idėja, ir, nors iš pradžių reikia laiko priprasti prie pasakojimo stiliaus, vėliau knygos neįmanoma paleisti iš rankų. „1984-ieji“ tiesiog triuškina skaitytoją su kiekvienu siužeto posūkiu, su kiekvienu puslapiu. Ne veltui ji yra įkvėpimo šaltinis ne tik kitiems rašytojams, bet ir kino, muzikos kūrėjams, socialinių bei politikos mokslų tyrinėtojams.

 

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu