2017 05 15

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Dar vienas Lietuvos šiuolaikinio šokio teatro pripažinimas pasaulyje

Scena iš Airos Naginevičiūtės šokio spektaklio „Melancholijos bokštai“. Martyno Aleksos nuotr.

9-ąją KAAY FECC šokio bienalę Dakare (Senegale) atidaro choreografės iš Lietuvos Airos Naginevičiūtės spektaklis. 

Šokio teatras AIROS, vadovaujamas choreografės ir režisierės Airos Naginevičiūtės, šį antradienį išvyksta į gastroles Dakare (Senegalas), kur su šiuolaikinio šokio spektakliu „Melancholijos bokštai“ atidarys 9-ąją tarptautinę šokio bienalę KAAY FECC. Šių metų festivalio tema „Résilience“ („Atkaklumas, ištvermė“). Gerai žinomas pasaulyje KAAY FECC festivalis – didžiausias tokio tipo renginys Afrikos kontinente.

2017 m. gegužės 19–21 d. „Blaise Senghor“ kultūros centre ir Prancūzų kultūros institute Dakare per tris festivalio dienas bus parodyta penkiolika įvairaus žanro – šiuolaikinio, tradicinio, hiphopo, gatvės šokio – pastatymų. 9-ojo KAAY FECC festivalio programoje – profesionalios šokio trupės iš Prancūzijos, Vokietijos, Lietuvos, Senegalo, Burkino Faso, Dramblio Kaulo Kranto, Togo ir kitų šalių. Į festivalį taip pat suvažiuoja šokio ekspertai iš įvairių Europos, Amerikos šalių. Šių metų festivalyje tikimasi ypač daug svečių, nes 9-oji KAAY FECC bienalė dedikuota Afrikos šokio legendai Germaine Acogny. Festivalio meno vadovė Gacirah Diagne ją pristatė kaip didžiąją šokio damą – kūrybingumo, atsidavimo ir drąsos simbolį.

Kas antrus metus rengiamas festivalis tapo neatsiejama Afrikos kultūrinio gyvenimo dalimi. Bienalės metu visuomenei suteikiama galimybė pažinti pasaulines šokio tendencijas ne tik stebint spektaklius, bet ir lankantis įvairiuose renginiuose. Festivalio metu veiks keletas parodų, programoje bus demonstruojami šokio filmai, organizuojamos meistriškumo pamokos vaikams ir suaugusiesiems. Jų metu savo žiniomis dalinsis ir šokio teatro AIROS atstovai.

Šokio teatro AIROS kūrybinės komandos laukia ne tik atsakingas pasirodymas, bet ir jaudinantis susitikimas su Germaine Acogny. Senegalo choreografė ir šokėja, kelių šokio mokyklų Senegale ir Prancūzijoje įkūrėja, už kūrybinę ir visuomeninę veiklą apdovanota Prancūzijos meno ir literatūros ordino kavalieriaus ir Senegalo Respublikos Nacionaliniu Lion ordino Riterio titulu, daugiau nei prieš dešimtmetį viešėjo Lietuvoje.

„Prie mūsų su Germaine Acogny nuoširdaus pokalbio mintimis aš dažnai sugrįždavau, tad nekantriai laukiu susitikimo su Senegalo choreografe ir galimybės pamatyti Germaine Acogny spektaklį KAAY FECC festivalio metu“, – sako choreografė Aira Naginevičiūte.

Lietuviškame šokio spektaklyje „Melancholijos bokštai“ poetinėmis metaforomis kalbama apie žmogaus sielos tamsą ir šviesą, kūrėjo egzistencinę pilnatvę ir ištvermę. Tokia ir 9-osios KAAY FECC bienalės pagrindinė tema. Spektaklio „Melancholijos bokštai“ choreografė – Aira Naginevičiūtė, dramaturgė – Gabrielė Labanauskaitė, scenografas – Arūnas Adomaitis, kompozitorius – Vladas Dieninis, šviesų dizaineris – Vladimiras Šerstabojevas ir atlikėjai Benas Šarka, Rūta Butkutė, Gabrielė Labanauskaitė, Goda Laurinavičiūtė. Šiemet Goda Laurinavičiūtė už Melancholijos vaidmenį pelnė aukščiausią apdovanojimą – „Auksinį scenos kryžių“ geriausios metų šokėjos kategorijoje.

Festivalis dėkoja už paramą LR Kultūros ministerijai ir Lietuvos kultūros tarybai.

Scena iš Airos Naginevičiūtės šokio spektaklio „Melancholijos bokštai“. Martyno Aleksos nuotr.