Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2017 05 24

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Paaiškėjo „Kauno akcentų“ nugalėtojai: miestą papuoš 12 meninių akcentų

„Būsimas LR Prezidentas“ (autorius – UAB „Membranos“).

Antrus metus iš eilės vykstantį idėjų konkursą „Kauno akcentai“ organizuojanti Kauno miesto savivaldybė paskelbė skulptūrinės dalies nugalėtojus. Iš 38 konkursui pateiktų idėjų miestą papuoš 12 akcentų.

Nepriklausoma komisija iš viso išrinko 7 skulptūrų idėjas. Vienbalsiai daugiausia balų skirta Tado Šimkaus idėjai „Gyvybės valtis“, bendrovės „Membranos“ idėjai „Būsimas LR prezidentas“ ir Dariaus Augulio įmonės idėjai „Saulės laivas“. Komisija taip pat įvertino ir Tado Vosyliaus skulptūrų idėjas „Planeta X“, „Bėgantis žmogus“, „Molas“ ir „Lenktynės“.

Komisiją šiemet sudarė skulptorius Robertas Antinis, architektas Marius Pranas Šaliamoras, dailininkas Gintautas Vaičys, menotyrininkė Linara Dovydaitytė ir Kauno savivaldybės atstovai Saulius Rimas bei Algimantas Sprindys.

„Daugelis darbų atlikti profesionaliai, tačiau komisijoje dažnai kilo diskusijų dėl autorių pasirinktos vietos skulptūrai: kaip skulptūra dera su viešosios erdvės istoriniu, socialiniu kontekstu, ar ji darniai įsilieja į bendrą visumą“, – sakė komisijos pirmininkas S. Rimas.

„Norėtųsi dar daugiau idėjų iš profesionalių skulptorių. Galbūt konkursas galėtų tapti tarptautiniu, galbūt jame galėtų dalyvauti pasaulinio lygio menininkai, juk Kauną galėtų papuošti ne tik mūsų šalies kūrėjai. Garsaus kūrėjo darbas galėtų būti ir vertingas Kauno akcentas, ir didelis turistinis traukos objektas“, – kalbėjo skulptorius R. Antinis.

Komisijoje dirbusiai Vytauto Didžiojo Universiteto Menų fakulteto Menotyros katedros docentei, menotyrininkei L. Dovidaitytei autorių pasiūlyti darbai paliko dviprasmišką įspūdį.

„Atrodo, kad daugeliui autorių viešoji erdvė apskritai mažai rūpi, jie jai nejautrūs, nereaguoja į pasirinktos vietos savitumą arba apskritai tą savitumą ignoruoja. Šiuo požiūriu į finalą patekęs Tado Šimkaus kūrinys „Gyvybės valtis“ – maloni išimtis. Menininko siūlomas projektas atrodo padiktuotas aplinkos – apleistas, griūvantis pastatas tarsi prašosi kūrybiškos intervencijos“, – teigė L. Dovidaitytė.

Dar penkis projektus, kuriems bus skirtas finansavimas, išrinko Kauno miesto savivaldybė. Tai – Luko Šiupišinsko „Kankorėžis“ ir „Zen Triušis“, Stasio Žirgulio paminklas semiotikos pradininkui Lietuvoje Algirdui Juliui Greimui, Alfonso Vauros skulptūra Leonidui Donskiui ir bendrovės „Bermanta“ paminklas Jonui Jablonskiui.

„Džiaugiamės komisijos darbu, kuris buvo atliktas labai profesionaliai. Kiekvieną pateikta idėja buvo vertinta itin preciziškai. Komisija buvo nusiteikusi atrinkti ir išgryninti tik pačius geriausias ir brandžiausias idėjas. Tačiau manome, kad kaip ir idėjos, taip ir vietos mieste – vienos yra reikšmingesnės, kitos kameriškesnės, minkštesnės, nereikalaujančios tokios griežtos atrankos ir tikrai vertos būti papildytos įvairiais meniniais akcentais“, – sakė architektas, Kauno miesto tarybos narys Jonas Audėjaitis.

Šiuo metu konkursas „Kauno akcentai“ kviečia teikti idėjas dizaino objektams. Kitaip nei skulptūros, dizaino objektai turi ne tik papuošti miestą, bet ir būti funkcionalūs. Idėjas galima pateikti iki gegužės 29 d. Daugiau informacijos apie konkursą http://akcentai.kaunas.lt.

„Lenktynės“ (autorius – Tadas Vosylius).
„Gyvybės valtis“ (autorius – Tadas Šimkus).
„Molas“ (autorius – Tadas Vosylius).
„Planeta X“ (autorius – Tadas Vosylius).
„Bėgantis žmogus“ (autorius – Tadas Vosylius).
„Saulės laivas“ (autorius – Darius Augulis).
Skulptūra Leonidui Donskiui (autorius – Alfonsas Vaura).
Skulptūra A. J. Greimui (autorius – Stasys Žirgulis).
„Zen triušis“ (autorius – Lukas Šiupšinskas).
„Kankorėžis“ (autorius – Lukas Šiupšinskas).
Paminklas Jonui Jablonskiui (autorius – UAB „Bermanta“).

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite