Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2017 05 30

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Vaikų dienos proga – neįprasta paroda apie laimę

Birželio 1-ąją, Vaikų dienos proga, į vaikų piešinių parodą kviečia leidybos namai „Tikra knyga“. Paroda „Laimė yra!“ bus atidaryta 12 val. kiek neįprastoje vietoje – ant leidyklos knygyno, įsikūrusio sostinės Arklių gatvės 22-ajame name, lauko sienos. Parodoje eksponuojami vaikų piešiniai apie laimę, surinkti taip pat ne visai tradiciniu keliu – knygos „Laimė yra lapė“ komandai keliaujant po Lietuvos darželius, mokyklas bei bibliotekas ir organizuojant ten kūrybines dirbtuves.

Pasak knygos „Laimė yra lapė“ dailininkės Aušros Kiudulaitės, per susitikimus su vaikais ji kartu su knygos rašytoja Evelina Daciūte mažųjų klausdavo, kas jiems yra laimė, dažnai paprašydavo ir ją nupiešti.

„Per pusę metų mūsų sukaupta laimės kolekcija tapo tokia milžiniška, kad pradėjome galvoti, kaip smagu būtų ją parodyti visiems ir, kaip dažnai mes, suaugusieji, klystame galvodami, kad vaikams laimę suteikia brangūs žaislai ar labai ypatingos pramogos, – pasakojo A. Kiudulaitė. – Kas yra laimė vaikams, galėsite sužinoti birželio 1-ąją užsukę pasižiūrėti mūsų parodos.“ Norintieji taip pat galės čia pat ją ir papildyti – nupiešti, kas jiems yra laimė, taip pat susitikti su knygos autorėmis bei leidyklos atstovais, kartu smagiai, kūrybingai praleisti laiką.

Kaip sako leidyklos „Tikra knyga“ kūrybos vadovė Daiva Rudytė, knygą „Laimė yra lapė“ jau galima laikyti ne tik knyga, bet ir reiškiniu. Už jos iliustracijas dailininkė A. Kidulaitė gausiai apdovanota ir Lietuvoje, ir užsienyje: gražiausios knygos diplomu Vilniaus knygų mugės Meno knygos konkurse, IBBY Lietuvos skyriaus įsteigta Domicėlės Tarabildienės premija, Bolonijos vaikų knygų mugės, Nami (Pietų Korėja) ir Šaržos (JAE) iliustratorių parodų diplomais.

Neseniai knyga sulaukė ir teatralų dėmesio: net dvi trupės vienu metu pastatė spektaklius, sukurtus pagal E. Daciūtės knygai sukurtą tekstą: sostinėje spektaklio „Laimė yra lapė“ premjera įvyko praėjusį savaitgalį, dar du spektakliai bus rodomi birželio 3, 4 d. Vilniaus kameriniame teatre. Nacionaliniame Kauno dramos teatre spektaklio „Labas, lape!“ premjera įvyks šią savaitę – birželio 1-ąją. Į pasirodymus kauniečiai taip pat kviečiami birželio 2, 10 ir 11 dienomis.

Knygos „Laimė yra lapė“ kūrybinė komanda nuolat susitinka su mažaisiais skaitytojais: keliauja po Lietuvos bibliotekas, darželius bei mokyklas, kur vaikams rengia kūrybines dirbtuves.

„Parodos „Laimė yra!“ idėja ir gimė po vienos iš tokių dirbtuvių, – pasakojo „Tikra knyga“ kūrybos vadovė Daiva Rudytė. – Norėjome, kad vaikų piešiniai apie laimę negulėtų giliai stalčiuose, kad jais galėtų pasigrožėti ir kiti, o suaugusieji pamatytų ir perskaitytų, kas išties svarbu vaikams.“

Anot leidyklos atstovės, pasitelkdamos šią knygą ir jos kūrėjos, ir leidėjai tikisi vaikų literatūra sudominti kuo daugiau žmonių.

„Ilgus metus vaikų literatūra buvo nuvertinta, nustumta į šalį, – teigė D. Rudytė. – Mes labai norime pakeisti šį požiūrį, ir vietoj kalbų apie tai, kaip svarbu vaikams skaityti, kad jiems reikia daugiau įvairesnių ir kokybiškesnių knygų, mes tiesiog dirbame savo darbą – leidžiame būtent tokias knygas vaikams.“

Leidybos namai „Tikra knyga“ leidžia lietuvių autorių ir iliustratorių sukurtas knygas vaikams, didžiausią dėmesį skirdami knygų literatūrinei ir vizualinei vertei. Antrus metus iš eilės leidybos namų sukurtos knygos išrenkamos gražiausiomis knygomis vaikams ir jaunimui Lietuvoje. 2015 m. gražiausios metų knygos vaikams titulas atiteko Evelinos Daciūtės ir Ingos Dagilės knygai „Drambliai ėjo į svečius (IBBY Lietuvos skyrius, Vilniaus knygų mugės Meno knygos konkursas). 2016 m. gražiausia knyga vaikams išrinkta Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės knyga „Laimė yra lapė“.

Scena iš Manto Verbiejaus režisuoto spektaklio „Laimė yra lapė“.
Spektaklio „Laimė yra lapė“ kūrybinė komanda.

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu