2017 06 05

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Bernardinai.lt kviečia į knygos pristatymą – diskusiją apie tikėjimo ir mokslo santykį

„Pradžioje Dievas sukūrė dangų ir žemę“, – sako žydų ir krikščionių Biblija. Tačiau ar vis dar galima tuo tikėti šiandien, žinant, jog daug pritarimo sulaukia evoliucijos teorija ar energijos dėsniai? Kaip katalikui skaityti tą pirmąjį Pradžios knygos skyrių, kuriame labai konkrečiai pasakojama, kaip Dievas per šešias dienas sukūrė pasaulį?

Šis klausimas nėra naujas. Prieš keletą dešimtmečių jo ėmėsi ir dabartinis popiežius emeritas Benediktas XVI – tuomet buvęs kardinolas Josephas Ratzingeris. 1981-aisiais Miuncheno katedroje jis pristatė keturias homilijas sukūrimo tema, vėliau jos tapo knyga, kurią šiandien pagaliau turime ir lietuviškai: „Pradžioje Dievas sukūrė. Keturi pamokslai apie sukūrimą ir nuopolį“.

Birželio 11 d., sekmadienį, 18.30 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje įvyks Bernardinai.lt kartu su leidykla „Aidai“ išleistos Josepho Ratzingerio knygos „Pradžioje Dievas sukūrė“ pristatymas.

Apie tikėjimo ir mokslo santykį diskutuos filosofas, filologas, kalbotyrininkas ir vertėjas dr. Naglis Kardelis, biblistė doc. dr. Ingrida Gudauskienė, Teorinės fizikos ir astronomijos instituto profesorius dr. Egidijus Norvaišas, br. Arūnas Peškaitis OFM, Bernardinai.lt vyr. redaktoriaus pavaduotoja Rosita Garškaitė.

Pristatymo metu skambės trimitininko Dominyko Vyšniausko atliekama muzika.

Bernardinai.lt redakcija kviečia visus dalyvauti.