2017 06 13

Indrė Daukšaitė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min

Savanoris Mindaugas: „LJD – tai geriausias liudijimas, kad tikintis jaunimas yra!“

Mindaugo Vaičiulio nuotrauka

Birželio 10 d. Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje vyko antrieji Lietuvos jaunimo dienų (LJD) savanorių mokymai. Į juos susirinko gausus būrys jaunuolių iš visos Lietuvos. Diena prasidėjo aktyviai: savanoriai žaidė, šoko ir dainavo. Jie taip pat buvo supažindinti su LJD istorija, įdėmiai klausėsi kun. Nerijaus minčių šiųmetine LJD tema „Tiesa padarys jus laisvus“ bei Tomo Malako apie savanorystės teigiamus aspektus. Keletas jaunuolių prasitarė, kad, norint atvykti į mokymus laiku, teko aukoti miegą – kai kurie kėlėsi net 5 val. ryto! Visgi nuovargio visai nesimatė, tik didelis noras viską, ką girdi ir mato, priimti į save. Pasikalbėjome su keletu savanorių apie jų apsisprendimą savanoriauti, tiesą ir laisvę bei lūkesčius iš LJD.

Mindaugo Vaičiulio nuotrauka

Abiturientė Rūta į mokymus atvyko iš Kauno, šiais metais LJD savanoriaus pirmą kartą. Mergina apsisprendė savanoriauti, išgirdusi apie LJD iš Kauno Piligrimų centro. Visgi šis sprendimas nebuvo labai užtikrintas: „Užsiregistravau, bet iš tikrųjų netikėjau, kad dalyvausiu. Bijau žmonių, bijau kalbėti, neturiu draugų, kurie norėtų kartu su manimi dalyvauti ir kurie būtų tikintys“, – prisipažino Rūta. Bet taip pat pridūrė, kad galimybė savanoriauti ją žavi tuo, kad tokiu būdu galima įgauti įgūdžių ir susirasti bendraminčių. Be to, savanorystėje abiturientė įžvelgia ir gilesnę prasmę: „Man atrodo, kad čia savanoriaudama nors truputį pasaulį darau geresnį.“ Rūta savanorystę pasirinko ir dėl to, kad jai patinka padėti kitiems, pasak jos, duodamas kitiems, kartu ir sau pasiimi dalelę. Paklausta, ką jai asmeniškai reiškia žodžiai iš Šventojo Rašto „Tiesa padarys jus laisvus“, teigė, kad tiesa jai siejasi su tikėjimu. „Mano tikėjimas yra grynai iš meilės, iš nuoširdumo. Tikėjimas Dievu, ėjimas Jo keliu ir daro laisvą“, – įsitikinusi Rūta. Sutvirtinimo sakramentą ji nurodė kaip savo tikėjimo kelio lūžį. Mergina pasakojo, kad, priėmusi šį sakramentą, buvo tokia laiminga, kokia dar niekada nesijautė. Buvimas savimi, pasak Rūtos, yra ta tikroji laisvė: „Tai tokia vidinė laisvė, pilnatvė.“ Prakalbus apie LJD laukimą, abiturientė teigė, kad gyvenime nieko iš nieko nelaukia, priima dalykus tokius, kokie jie yra, nes kai, anot jos, kažko tikiesi, labai nusivili. Visgi iš LJD Rūta viliasi  artimesnio ryšio su Dievu bei rasti savo pašaukimą. O konkrečiai LJD programoje merginą domina adoracija, nes dar niekada neteko joje dalyvauti.

Mindaugo Vaičiulio nuotrauka

Kitas į mokymus atvykęs jaunuolis – Mindaugas – yra, galima teigti, tikras LJD veteranas, nes savanoriaus jau trečią kartą! Vaikinas šiuo metu studijuoja taikomąją fiziką KTU ir gyvena Kaune. Kuo gi jį taip traukia savanorystė? „Tai yra geriausia savęs atskleidimo forma: atiduodi save, bet gauni daug daugiau, ir tai teikia malonumą“, – įsitikinęs Mindaugas. Be to, anot jo, savanoris mato visus užkulisius, sužino, kaip viskas yra padaroma. Dėl to, vaikino manymu, savanorystė turi daugiau pliusų nei tiesiog dalyvavimas. Prakalbus apie šių metų LJD temą „Tiesa padarys jus laisvus“, Mindaugas nebuvo linkęs į ilgus filosofinius apmąstymus. Jis teigė mąstantis paprastai: „Reikia stengtis ieškoti tiesos visur: žmonėse, darbuose, kuriuos atlieki. Tik suradęs tą tikrąją tiesą, tapsi laisvas“. O kas yra ta tikroji tiesa, vaikinas prisipažino dar neradęs, bet ieškantis. Paklaustas, ko labiausiai laukia iš ateinančių LJD, pasakojo, kad jį domina Beatifikacija, nes toks įvykis Lietuvoje vyks pirmą kartą, vaikiną džiugina žinia, kad Lietuva turės antrą palaimintąjį. Be šio svarbaus įvykio, Mindaugas apskritai labai laukia pačių jaunimo dienų, nes „LJD – tai geriausias liudijimas, kad yra tikintis jaunimas ir kad jis priešinasi materialistiniui pasauliui“. Pasak jo, čia visai kitokia atmosfera nei kokiame kitame jaunimo susibūrime, nes ši atmosfera yra persmelkta Dievu.

MIndaugo Vaičiulio nuotrauka

Vilniaus universitete istoriją studijuojančiai Dovilei šios LJD kaip savanorei bus antros. Kodėl ji ir vėl nusprendė savanoriauti? Pasak merginos, savanoriauti įdomiau nei dalyvauti, nes viską galima pamatyti iš kitos pusės, labiau įsitraukti į organizavimą, be to, tokiu būdu pačios jaunimo dienos trunka ilgiau. Dovilei savanorystė taip pat yra ir kaip būdas susipažinti su daug žmonių ir įgauti naujų patirčių. Paklausta, ką jai asmeniškai reiškia žodžiai iš Šventojo Rašto „Tiesa padarys jus laisvus“, teigė, kad tik žinodamas tiesą, gali išsivaduoti iš visų iliuzijų. Pasak Dovilės, tiesa leidžia pamatyti tikrąjį save ir kitus žmones, ji padeda veiki tiesiai, nuskaidrina mintis. Kaip tiesa siejasi su laisve? Merginos įsitikinimu, atradęs tiesą, pasijauti iš tiesų laisvas. Dovilė prisipažino, kad vos tik atvykusi į savanorių mokymus, jau ėmė laukti LJD: „Labai apsidžiaugiau, čia taip gera, jau buvau pasiilgus šios atmosferos, tos laisvės“. Iš ateinančių LJD mergina daug laukia ir tikisi: tiek gerai praleisti laiką, tiek pasikrauti gerų emocijų, tiek ir sužinoti daugiau apie pačią laisvę. Dovilė, dalindamasi sava patirtimi, skatina ir kitus jaunus žmones dalyvauti, nes, pasak jos, „LJD yra jaunų žmonių bendrystė, atsispindinti kitų akyse ir šypsenose. Aš niekur kitur neradau tokių tikrų draugų kaip čia“.

Mindaugo Vaičiulio nuotrauka

Savanorių mokymai baigėsi, tačiau pačios Lietuvos jaunimo dienos nenumaldomai artėja. Nepraleisk progos dalyvauti didžiausioje katalikiško jaunimo šventėje jau birželio 23–25d.!