Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2017 06 21

bernardinai.lt

LRT.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Ligonių kasos: vaiko sveikatos pažymėjimas – labai svarbi jo profilaktika

Artėjant naujiems mokslo metams, Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad jau dabar verta užsiregistruoti kasmetiniam profilaktiniam vaikų patikrinimui. Jis yra itin svarbus tam, kad gydytojas tinkamai įvertintų vaiko sveikatą bei jo raidą.

„Vaiko sveikatos pažymėjimas – kasmetinis profilaktinis vaikų patikrinimas. (…) Norime priminti, kad tai nėra kažkoks formalus patikrinimas, tai labai svarbi vaiko profilaktika. Dėl jos reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją ir odontologą“, – teigia Valstybinės ligonių kasos ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Rimantas Zagrebajev.

Dėl patikrinimo svarbos jam pritaria ir šeimos gydytojas Valerijus Morozovas.

„Tikrinama yra viskas – nuo galvos iki kojų. Tas patikrinimas nėra vien tik formalumas, jis yra vienintelis būdas profilaktiškai susitikti su paaugliu, kuris neis pas gydytoją, jei neserga. Tuomet (patikrinimo metu – LRT.lt) gydytojas gali įvertinti, nespręsti vienos problemos“, – pasakoja V. Morozovas.

Laidos „Labas rytas, Lietuva“ svečiai priminė, kad nereikėtų laukti mokslų pradžios ir užsiregistruoti jau dabar, kai ligoninėse lankosi kur kas mažiau žmonių nei šaltesniu metų laiku.

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite