2017 07 18

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Projekte „Vilniaus kontekstai“ įvairias miesto vietas kalbina 17 autorių

Vytauto Narkevičiaus nuotrauka

Vilnius buvo ir bus neišsenkamas inspiracijos šaltinis, kuris tapo ne vienos istorijos pagrindu ar dalimi. Kiekvieno mūsų santykis su šiuo miestu, patirtys jame skiriasi, kiekvienas prakalbiname jį savaip.

Projekte „Vilniaus kontekstai“ įvarias miesto vietas kalbina 17 autorių. Pačių pasirinktoms lokacijoms jie sukūrė kitur nepublikuotų esė, linkėjimų, eilėraščių, haiku ar sentencijų ir užrašė juos ant reklamos stendų. Taip ryškiaspalviai reklamos plotai Vilniuje kelioms savaitėms nurimo ir tapo nereklamos tekstų erdvėmis. Erdvėmis, kurios kelias savaites rutulioja dialogą su miestu, miesto gyventojais ir svečiais.

Visi projekto dalyviai yra vienaip ar kitaip susiję su rašymu. Jų stilius ir išraiškos formos labai skiriasi. Palangos gatvėje galite sutikti nacionalinės premijos laureato Rolando Rastausko istoriniais faktais grįstą pokalbį su Palangos gatve, o Naujamiestyje kabo Luko Šidlausko (geriau žinomo pseudonimu Šidlas, „Lietuvos istorijos repo“ autoriaus) lengva satyra.

„Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanoto pjesių kūrėjo Mindaugo Nastaravičius eilės kalbina Katedros kardinolus, o Žygimantas Kudirka aiškinasi santykius su Vincu Kudirka jo gatvėje. Ir tai tik keli pavyzdžiai. Nors projekto autoriai labai skirtingi, turi stiprų ryšį su Vilniaus miestu ir pasirinkta vieta. Kiekvienas kūrėjas siūlo patirti ir ištirti Vilnių, realią vietą, jos charakterį.

„Vilniaus kontekstų“ nekomercinio projekto tikslas – kuo labiau nutolti nuo reklamos stendo paskirties, pasitelkti jį kaip žinutės – ne komercinės, o poetinės, romantinės, estetinės, nostalginės nešiką. Juodo teksto baltame fone (išskyrus V. Klimašauską ir R. Praspaliauską) funkcija – pailsinti miestiečių akis nuo vizualinio triukšmo, kuris mus supa šiandien.

Tekstų autoriai: Rolandas Rastauskas (RoRa), Mindaugas Nastaravičius, Valentinas Klimašauskas, Gabija Grušaitė, Aušra Kaziliūnaitė, Gabrielė Labanauskaitė-Diena, Dangiras Bugas, Lukas Šidlauskas, Žygimantas Kudirka, Stefanija Jokštytė, Tautė Bernotaitė, Remigijus Praspaliauskas, 209, Viktorija Ivanova, Dovilė Bagdonaitė, Viktorija Mačkinytė, Direktorius.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Projekto kuratorės – Aušra Trakšelytė, Stefanija Jokštytė

Projektui skirtų tekstų vertėjai: Rimas Užgiris, Aleksandra Fomina, Justinas Šuliokas, Kipras Šumskas, Artūras Voitenko

Projekto dizainerė – Eglė Marija Ažubalytė

Projekto fotografas – Vytautas Narkevičius

Projekto partneris – „Clear Channel Lietuva“

Vytauto Narkevičiaus nuotrauka
Vytauto Narkevičiaus nuotrauka
Vytauto Narkevičiaus nuotrauka
Vytauto Narkevičiaus nuotrauka
Vytauto Narkevičiaus nuotrauka