2017 08 28
Vidutinis skaitymo laikas:
Paliatyvinė slauga – tai meilės, žmoniškumo aktas kito atžvilgiu

Rugpjūčio 24 d. Romoje vyko seminaras apie nepagydomai sergančio žmogaus slaugymą, kurį surengė Popiežiškoji gyvybės akademija, vienijanti paliatyvinės slaugos vystymo ekspertus iš viso pasaulio. Šio susitikimo tikslas – ištirti kliūtis, kurios trukdo slaugant nepagydomai sergantį ligonį taikyti paliatyvinę slaugą, taip pat ir dvasinę. Pasaulyje tik 8 procentai nepagydomai sergančių ligonių gali tikėtis paliatyvinės slaugos.
Arkivyskupas Vincenzo Paglia, Popiežiškosios gyvybės akademijos pirmininkas, kalbėdamas apie seminarą, sakė, jog akademija pradėjo programą, pavadintą „Pal-life“, kuri prisidės plėtojant paliatyvinę slaugą ir padės ją pažinti, nes atliepia į vieną aktualiausių klausimų šių dienų visuomenėje: kaip rūpintis žmogumi paskutinėmis gyvenimo dienomis, kai šalia siūloma eutanazija, savižudybė su pagalba ir pan.
Išties paliatyvinė slauga labai aiškiai atsako į klausimus, problemas ir baimes, kurias kiekvienas mūsų juntame mirties ir skausmo akivaizdoje. Tačiau nėra pakankamo dėmesio tiek paliatyvinės medicinos plėtrai, tiek jos pažinimui. Kokia paliatyvinės slaugos esmė? Tai nėra vien paprasčiausias skausmo numalšinimas, o daug daugiau – rūpinimasis ligoniu paskutinėje gyvenimo stadijoje.
Akademija pabrėžia nepagydomai sergančių ligonių teises medicinoje, kuri atrodo peršoka paliatyvinės slaugos praktikas. Arkivyskupas Paglia pažymi, kad vyraujančiai kultūrai padeda ir technikos perteklius, ne dėl to, kad ji būtų nesvarbi, bet dėl jos ligonis pamiršta susitelkti ties savo liga. Tai tam tikra prasme tobula vivisekcija, kuri neveda niekur kitur, tik padeda pamiršti žmogišką mirties dimensiją, kuri susijusi su gyvybe ir asmeniu. Tad šia prasme dvasinis dėmesys, kuris nėra techninis, atneša didžiulę paguodą ir nuraminimą ligoniui, šeimai tomis paskutinėmis akimirkomis.
Paliatyvinė slauga – tai meilės ir žmoniškumo aktas kito asmens atžvilgiu. Kai kuriais atžvilgiais – tai aukščiausia rūpinimosi kitu išraiška, kai didžiausio silpnumo akimirką ligonis apsupamas visų meile. Mūsų sergantiems artimiesiems, ypač sergantiems sunkiai ar nepagydomai, reikia, kad juos apgaubtų visų meilė, – sako arkivyskupas Paglia.
Naujausi

Tvarios taikos manifestas: be esminių pokyčių pačioje Rusijoje karas nesibaigs

Kada gerumas sušvinta Dievo dovanotomis spalvomis

Kai Bažnyčia mus nuvilia

Aludės sfinksas

Vysk. A. Poniškaitis: „Aiškinamės, kodėl informacija dėl kun. K. Palikšos teistumo nepasiekė vyskupų“

Kodėl nusilpsta santykis su tėvu ir kaip jį atkurti suaugus? Psichoterapijos praktiko patarimai

Po trejų metų pertraukos į Klaipėdą sugrįžta Šv. Pranciškaus vargonų muzikos festivalis

Popiežius prašė melstis už dėl karų ir stichinių nelaimių kenčiančius žmones

Popiežius: Šventoji Dvasia – darnos pasaulyje, Bažnyčioje ir mūsų širdyse kūrėja

Politologas N. Maliukevičius: „Pagrindinis Rusijos propagandos taikinys yra Vakarų valia remti Ukrainos kovą“

Ir kunigas gali padaryti sunkių nuodėmių
