2017 09 04

bernardinai.lt

LRT.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

„EXPO 2017“: Lietuvos paviljoną įvertino profesionalai

Nuotraukos autorius Kęstutis Vanagas/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Lietuvos paviljonas „EXPO 2017“ parodoje Kazachstano sostinėje Astanoje nuolat minimas tarp populiariausių, lankomiausių ir įdomiausių. Penktadienį tarptautinis parodų verslo žurnalas „Exhibitor Magazine“ paskelbė, kad Lietuvos paviljonas pelnė pagrindinį apdovanojimą „Elementų ir detalių“ kategorijoje už LED šviesų instaliaciją, simbolizuojančią lazerio gimimą.

„Elementų ir detalių“ kategorijos apdovanojimą skiria iš profesionalų sudaryta komisija. Žurnalo redaktorius Travisas Stantonas paviljonui atsiųstame laiške asmeniškai pasveikino gavus šį garbingą apdovanojimą ir pabrėžė, kad turėtume juo pelnytai didžiuotis. „Jis – kaip didelės estetinės vertės architektūrinėje erdvėje sustabdyta šviesų, energijos ir greičio akimirka. LED kambarys privertė pasijausti esant šios šalies sukurto lazerio šerdyje. Tai buvo fenomenaliai futuristinis elementas. Pasaulinių parodų požymis – išskirtinumas, o Lietuvos paviljono LED instaliacija, skirta atkreipti dėmesį į Lietuvos lazerius, yra kvapą gniaužianti ir nepaneigiamai įsimintina visais lygiais“, – apie Lietuvos paviljoną rašoma žiuri apžvalgoje.

Instaliacija sukurta pagal projekto konkursą laimėjusios bendrovės „Klasikinis portikas“ architekto Martyno Valevičiaus projektą. Instaliacijai reikalingas medžiagas ir įrangą pateikė „Scenos techninis servisas“, šviesas programavo šviesos efektų meistras Norvydas Birulis, instaliaciją originaliai papildė garsaus šviesų menininko Lino Kutavičiaus kurtos LED „smilgos“, nuolat skamba kompozitoriaus Sauliau Petreikio parašyta muzika, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Centrinei paviljono kompozicijai įrengti prireikė kelių tonų metalo grotelių, vienuolikos kilometrų kabelio ir pusketvirto kilometro LED juostelių. Šviesų instaliacija jau ne kartą vietos žiniasklaidoje buvo įvardijama kaip tinkamiausia vieta visoje parodoje darytis asmenukėms, o daugiausia žmonių sutraukdavo, kai joje koncertuodavo atlikėjai iš Lietuvos – Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, ansamblis „Subtilu – Z“.

„Exhibitor Magazine“ jau beveik tris dešimtmečius leidžiamas JAV. Šių metų konkurse geriausio didelio paviljono kategorijoje jau ketvirtą kartą iš eilės apdovanotas Vokietijos paviljonas, žurnalo redakcija savo simpatijų prizą skyrė Prancūzijai, o interneto svetainėje balsavę daugiau kaip 50 tūkstančių internautų savo favoritu išrinko Kataro paviljoną. Prieš penkerius metus šis leidinys Lietuvos paviljoną parodoje „EXPO 2012“ P. Korėjoje įvertino specialiu paminėjimu geriausio mažo paviljono kategorijoje.

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu