2017 09 12

Veronika Kimbrytė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min

Šeši mitai, arba Kaip iš tikrųjų?

Mieli skaitytojai,

nežinau, ką būtent patys skaičiuojate rudenį – viščiukus ar bulves, vasaros įspūdžius ar jiems išleistus pinigus, pirmą kartą mokyklos slenkstį peržengiančius mokinius ar migruojančius paukščius, bet norėčiau pasidalyti savuoju derliumi. Beveik metai Bernardinuose ir pusmetis direktorės kėdėje suteikė galimybę bendrauti su begale skirtingų žmonių: esamų ir buvusių skaitytojų, potencialių rėmėjų ir bendradarbių ar partnerių. Dalykas, kuris labiausiai iki šiandien mane stebina arba juokina, yra internetinį dienraštį Bernardinai.lt lydintys mitai ir gandai. Besikartojančius dalykus pabandžiau sugrupuoti ir pateikti Tau, skaitytojau. Gal jie prajuokins ar nustebins, o gal išsklaidys tam tikrus įsivaizdavimus?

I MITAS 

Bernardinai.lt yra išlaikomi Vatikano, Lietuvos Katalikų Bažnyčios, lenkų, žydų, brolių pranciškonų, įvairių politinių jėgų, partijų, sąjūdžių.

Tikrovė

Mes gyvename iš vykdomų įvairių projektų, šiek tiek – iš reklamos ir anksčiau leistų leidinių pardavimo ir paramos: tikslinės ir bendros, kurią kas mėnesį skiria mūsų labai mylimi ir branginami skaitytojai. Aš tikra, kad tarp jų yra ir nemažai katalikų, tad paramos iš Bažnyčios mes sulaukiame būtent tokia forma. Broliams pranciškonams esame dėkingi už pavadinimą ir redakcijos reikmėms suteiktas patalpas.

II MITAS 

Bernardinai.lt yra skirti tik vyresnio amžiaus, itin konservatyvių pažiūrų tikintiesiems, kunigams, tikybos mokytojams, zakristijonams, vargonininkams ar šiaip bažnyčių tarnautojams.

Tikrovė

Iš apklausų, įdomiausių ir skaitomiausių tekstų bei žiūrimiausių laidų matome, kad sau įdomios ir vertingos medžiagos Bernardinai.lt dienraštyje randa gana įvairaus amžiaus, skonio ir poreikių žmonės.

III MITAS 

Benardinai.lt rengia tekstus tik dvasinėmis / religinėmis ir kultūrinėmis temomis.

Tikrovė

Mūsų dienraštį sudaro kelios lygiavertės rubrikos: Kultūra, Visuomenė, Šeima, Religija, Skaitau; už jas atsakingi skirtingi, bet vienas kitam talkinantys redaktoriai.

IV MITAS

Bernardinai.lt per daug (per mažai) liberalūs, konservatyvūs, neatspindintys Bažnyčios nuomonės. 

Tikrovė

Mes nenorime būti / tapti vienkrypčiais ir siaurais, tik itin specifinius dalykus aptariančiais tekstų rengėjais, todėl tiek temų įvairovė, tiek skirtingi autoriai yra ir bus kviečiami į dialogą mūsų dienraštyje.

V MITAS

Bernardinai.lt daug dėmesio skiria leidybai – žurnalo, knygų, Biblijos, kalendorių.

Tikrovė

Leidybos veikla šiuo metu nėra tarp mūsų prioritetinių darbų. Savo periodinio žurnalo nerengiame, prie kitų žurnalų leidybos neprisidedame.

VI MITAS

Bernardinai.lt NUOLAT bankrutuoja.

Tikrovė

Mes – nekomercinė žiniasklaida, ne verslas, tad didesnis ar mažesnis finansinis nestabilumas – gana dažnas mūsų palydovas. Turinio specifika, aktualių temų pasirinkimas, noras neteršti savo dienraščio erdvės tiesiog smalsumą kurstančiais skandalais ir didesnes įplaukas užtikrinančia bet kokio turinio reklama lemia tai, kad be išorinės paramos mūsų išgyvenimas taptų dar sunkesnis.

Tikrovė be mito, arba Kaip šiandien?

Būtent šiandien, rudens pradžioje, tos paramos ypač reikia. Verkšlenti ir paguodos ieškoti gaila laiko. Reikia toliau dirbti, planuoti(s), rasti ir taikyti įvairius būdus stiprėti tiek finansiškai, tiek turinio prasme, bet šį mėnesį tenka konstatuoti:

Kai bent dalį tikslų pavyks įgyvendinti ir stabilizuoti mūsų būtį, mielas skaitytojau, nebereikės varginti tavęs nuolatiniais ir primygtiniais paramos prašymais. Tai pažadėti aš tikrai galiu.

Iliustracijų autorė Vanda Padimanskaitė