Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2017 10 09

bernardinai.lt

LRT.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Archeologai tikisi suradę šventojo Mikalojaus kapą

Šv. Mikalojus. 18 a. ikona.

Turkijos archeologai teigia radę šventojo Mikalojaus, nuo kurio kilo Kalėdų Senelio legenda, kapą. Jie kasinėja bažnyčios pietinėje Turkijos dalyje požemius.

Archeologai turi dirbti labai atsargiai, kad nepažeistų XI a. Šventojo Mikalojaus bažnyčios. Ji iškilusi jo gimtinėje Demroje, Viduržemio jūros pakrantėje. Čia šv. Mikalojus tarnavo vyskupu. Palaidotas buvo vietovėje, kurią vadino Mira. Kiek yra žinoma, kaulai buvo pavogti ir pervežti į Italijos Bario miestą.

Tačiau ištyrinėję bažnyčios požemius archeologai nori šią versiją paneigti. Po bažnyčia radarais aptikta erdvė – pusantro metro pločio, trijų merų ilgio. Joje tikisi rasti šv. Mikalojaus palaikus. Visa tai ištirti reikės labai kruopščiai ir atsargiai.

„Ji nepaliesta, nors dalis pažeista žemės drebėjimo, kuris įvyko 529 metais.  Bažnyčia pastatyta po žemės drebėjimo. Akivaizdu, kad atradome kažką labai svarbaus. Labai galimas dalykas, kad tai – šventojo Mikalojaus palaikai“, – sakė Antalijos paveldo ir paminklų administratorius Cemilis Karabayramas.

Šv. Mikalojus garsėjo dosnumu, todėl jo vardu vadinamas dovanas dalijantis senelis, kuris kiekvienoje šalyje šaukiamas taip, kaip tos šalies žmonės taria jo vardą. Archeologai beveik tikri, kad kaulai, kuriuos pavogė iš išvežė į Barį, yra kito kunigo, o ne šv. Mikalojaus, kad jo amžinojo poilsio vieta ten, kur gimė ir tarnavo. Bet ateitis parodys.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu