Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2017 10 24

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

„Vaikų linija“: kantrybės mokanti savanorystė

Mažame kambarėlyje, Vaiko raidos centre Vilniuje, veiklą pradėjusi emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ per du dešimtmečius atsiliepė į 1 647 036 vaikų skambučius telefonu, atsakė į 16 854 laiškus internetu bei atrašė į 275 popierinius laiškus, kuriais vaikai pagalbos kreipdavosi tarnybos veiklos pradžioje.

Per tuos metus „Vaikų linijoje“ buvo atrinkti ir paruošti 859 įvairaus amžiaus ir profesijų savanoriai, kurie, norėdami padėti vaikams, dovanojo savo laiką jų išklausymui ir palaikymui telefonu bei – kiek vėliau – ir internetu. Per paskutinius 4 metus „Vaikų linijos“ savanorių komanda išaugo iki daugiau nei 200 žmonių Vilniuje ir Kaune, o nuo šių metų rudens savanoriai konsultantai pradėti ruošti ir Klaipėdoje.

Minėdama 20-ies metų veiklos sukaktį, „Vaikų linija“ pristatė trumpo metro filmą „Iš mano lūpų – į tavo širdį“. Šiame filme, parodant skirtingus „Vaikų linijos“ kūrėjų ir savanorių portretus, supažindinama su organizacijos istorija, misija ir žmonėmis, kurie kūrė ir toliau kuria „Vaikų liniją“. Filmą sukūrė „Silence media“.

Jei 1997 metais „Vaikų linija“ dirbdavo viena telefono linija 5 valandas per dieną, tai 2017 metais „Vaikų linijos“ konsultantai vienu metu budi 5-6 telefono linijomis – iš viso 70 valandų per dieną. Augant „Vaikų linijos“ savanorių komandai, didėja ir „Vaikų linijos“ galimybės išklausyti skambinančius vaikus: jei 2008 metais „Vaikų linija“ turėjo galimybių atsiliepti tik į 1 iš 40 vaikų skambučių, tai 2017 metais atsiliepia į kas antrą skambutį.

„Vaikų linija“ ne tik teikia emocinę paramą vaikams telefonu ir internetu, bet ir stengiasi šviesti visuomenę dėl ko kenčia vaikai ir kaip jiems padėti. Jau 14-us metus vykdoma kampanija „BE PATYČIŲ“, kuria siekiama keisti visuomenės nuostatas ir stabdyti šį netinkamą elgesį, su kuriuo susiduria kas trečias Lietuvos vaikas ir paauglys. Taip pat „Vaikų linija“, dalyvaudama „Saugesnio interneto“ projekte, šviečia vaikus ir suaugusiuosius apie įvairias grėsmes ir pavojus internete bei padeda ieškoti pagalbos, susidūrus su nemaloniomis patirtimis virtualioje erdvėje.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite