Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2017 10 29

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Premjera „Paskutinį kartą atnaujinta“ – apie manipuliaciją ir žaidimą žmonėmis

Režisierė Živilė Mičiulytė.

Ar pastebėjome, kaip lengvai patikime žinomais visuomenės veikėjais ir subjektyviais šaltiniais? Manipuliacija – itin plati tema: ko reikia, kad mes patikėtume neįtikimiausiais dalykais? Ar pastebime manipuliaciją, esančią aplink mus? Klaipėdos jaunimo teatras lapkričio 10 d. pristato naują spektaklį „Paskutinį kartą atnaujinta“, nagrinėjantį manipuliaciją palaipsniui: nuo apgaulingų smulkmenų iki didžiausio absurdo.

„Spektaklis kalba apie manipuliaciją, jos galimas įvairias formas ir apie tai, kaip visuomenės nuomonę formuoja žinomi ir gerbiami šaltiniai. Spektaklyje itin svarbios skirtingos medijos – televizija, internetas, išmanieji telefonai ir socialiniai tinklai. Juk kiekvienai minčiai šiais laikais galima atrasti patvirtinimą. Ar žinote, kad egzistuoja teorija, jog išties holokausto nebuvo? Internete galima atrasti daug skirtingų pozicijų ir argumentų, o tada jau pats žmogus pasirenka, kuo tikėti“, – spektaklio mintį pristato spektaklio režisierė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doktorantė Živilė Mičiulytė.

Spektaklis, tiriantis egzistuojančias manipuliacijos žmonėmis formomis, perkels žiūrovus į reklamos agentūrą, pakvies išbandyti save loterijoje, provokuos užduodamas klausimą apie karo naudą. Kino ir teatro režisierė Ž. Mičiulytė pastebi, kad spektaklis sukurtas koliažiniu principu – sudėliotas iš įvairiausių manipuliacinų priemonių.

„Spektaklis neatsiejamas nuo technologijų ir medijų, nes būtent per jas sužinome informaciją ir naujienas. Anksčiau informacija keliaudavo labai ilgai, tačiau dabar mes tiesiog savo telefone galime perskaityti apie kartą, vykstantį už tūkstančio kilometrų. Mes žinome viską, bet kuo tikėti atsirenkame patys. Žinome, kokia situacija Sirijoje, tačiau ar dėl to reikia ką nors daryti, ar stengtis keisti situaciją? Gyvename nuolatinėse informacijos atakose, tad atsiranda tam tikrų vedlių, kurie informacijos sraute mus veda. Tik čia kyla klausimas: ar į gerą pusę, ar į blogą ir apskritai, kas yra gera ir bloga, kas yra tikra, o kas ne?“ – mintimis apie spektaklį dalijasi režisierė Ž. Mičiulytė.

Spektaklis „Paskutinį kartą atnaujinta“ iškels klausimą, kur yra riba tarp tikra ir netikra, jei net žmonių mintys gali būti netikros. Galiausiai tarp visų klausimų iškyla abejonė – ar žmonės yra tikri, ar apskritai jie egzistuoja? Gal mes ir visas pasaulis yra netikras, susimuoliuotas, sukurtas galingu mūsų atžvilgiu kompiuteriu? Tarsi kompiuterinis žaidimas, kurį kažkas žaidžia.

Spektaklio „Paskutinį kartą atnaujinta“ premjera vyks Klaipėdos kultūros fabrike lapkričio 10 d.

Spektaklio dramaturgės – Ž. Mičiulytė ir Marija Judzentavičiūtė. Vaidina: Simas Lunevičius, Justina Burakaitė, Donatas Stakėnas, Kristina Švenčionytė, Rugilė Latvėnaitė, Asta Zacharovaitė, Justina Vanžodytė Šurajeva. Scenografė ir kostiumų dailininkė – Vita Eidimtaitė ir jos asistentas Justinas Intas.

Kurkime kartu!

Kodėl bernardinams yra svarbus skaitytojų ir rėmėjų indėlis?