2017 11 04

bernardinai.lt

Evangelijos komentaras

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Lk 14, 1. 7–11 „Kuris save aukština, bus pažemintas, o kuris save žemina, bus išaukštintas“

    Kartą šeštadienį Jėzus atėjo į vieno fariziejų vyresniojo namus valgyti. Matydamas, kaip svečiai rinkosi pirmąsias vietas prie stalo, jis pasakė jiems palyginimą:
    „Kai tave pakvies į vestuves, nesisėsk pirmoje vietoje, kad kartais nebūtų pakviesta garbingesnio už tave ir atėjęs tas, kuris tave ir jį kvietė, netartų tau: ‘Užleisk jam vietą!’ Tuomet tu sugėdintas turėtum sėstis į paskutinę vietą. Kai būsi pakviestas, verčiau eik ir sėskis paskutinėje vietoje, tai atėjęs šeimininkas tau pasakys: ‘Bičiuli, pasislink aukščiau!’ Tada tau bus garbė prieš visus svečius.
    Kiekvienas, kuris save aukština, bus pažemintas, o kuris save žemina, bus išaukštintas“.

Rom 11, 1–2a. 11–12. 25–29: Jeigu izraelitų atmetimas pasauliui reiškia sutaikinimą, tai jų priėmimas reikš gyvenimą, prisikėlus iš numirusių

Ps 94, 12–13a. 14–15. 17–18. P.: Viešpats savo tautos tikrai nepaniekins.


 Evangelijos komentaro autorius kun. Vytautas Brilius

Palyginimas apie svečius, besirenkančius vietas prie vaišių stalo, susijęs su amžinu klausimu, į kurį kiekvienas žmogus nuolat ieško atsakymo: kaip mane vertina kiti? Kuo esu kitų akyse, kokia mano vieta kiekvienoje bendruomenėje? Nenorime būti paskutiniai, todėl įvairiausiais būdais veržiamės į pirmąsias vietas, norime būti matomi, svarbūs ir mylimi. Kartais save iškeliame gerokai aukščiau, nei priklausytų, tada mus vadina apsišaukėliais. Tačiau iš tiesų yra labai svarbu, kad būtume kažko verti žmonių akyse, kažko verti, vadinasi, kažkuo naudingi. Žmonės turi patirti gėrio iš mūsų gyvenimo, o už tai atitinkamai mus įvertina.

Klystame tada, kai patys siekiame diktuoti, kaip mus turi vertinti kiti, o Jėzus moko, kad tą darbą paliktume jiems patiems. Mūsų gyvenimo užduotis yra suteikti tikro pagrindo gerai apie mus galvoti: savo meile, ištikimybe, teisingumu, jautrumu, maldomis ir visais kitais gerais darbais. Jei tikintysis tarnauja Dievui ir žmonėms be ypatingo triukšmo, gal ir ne kiekvienas sugebės jį pastebėti ir tinkamai įvertinti, tačiau tą tikrai padarys Dievas, pakels ir pakvies į pelnytą vietą.

Bernardinai.lt

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.