2017 11 16

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min

Lyderystės konferencijoje – nuo „Google“ taisyklių iki pagalbos pasmerktiesiems

Šį penktadienį Klaipėdoje startuoja jau aštuntoji Pasaulinės lyderystės konferencija (PLK) Lietuvoje, kuri po savaitės, lapkričio 24-25 dienomis, vyks Vilniuje. Nors bilietai į konferenciją Klaipėdoje jau senokai išparduoti, norintys mokytis nesavanaudiškos lyderystės iš pasaulinio lygio kalbėtojų dar turi galimybę atvykti į sostinės Compensa koncertų salę.

http://lyderiams.lt/registracija/

Kiekvienas gali būti lyderiu!
Lyderystės tema kalbama daug, internetas pilnas lyderystės mokymų, dažnas savo nugara jaučiame lyderio reikšmę savo gyvenime, tebūnie tas lyderis mokyklos direktorius, darbdavys ar šeimos galva. Ir liaudies išmintis byloja, kad žuvis pūva nuo galvos, tad pervertinti lyderystės svarbą sunku.

Bet kas gi iš tiesų yra lyderystė? Ar ji gali būti dora ir nesavanaudiška? Jau aštuntus metus Lietuvoje rengiamos kasmetinės Pasaulinės lyderystės konferencijos, kuriose DVD formatu apie nesavanaudišką lyderystę kalba pasaulinio masto pranešėjai.
Šios konferencijos šūkis „Kiekvienas gali būti lyderiu!“ byloja, kad įtaką savo ratui galime daryti kiekvienas – ar esame politikas, tarnautojas, verslininkas, tėtis, mama, ar vienas kiemo kaimynų.

Konferencija, auginanti svajones

„Dalyvavimas šioje konferencijoje daugeliui lyderių jau tampa gražia tradicija ir svarbiausiu metų akcentu. Čia susirenka gražus tautos branduolys – žmonės, kurie suprato konferencijos vertę ir nori žengti nesavanaudiškos lyderystės keliu toliau. Gera matyti tuos pačius ir vis naujus veidus, esi padrąsintas, kad vardan tos Lietuvos stengiasi tiek daug žmonių“, – sako vienas PLK Lietuvoje organizatorių, „Gerosios naujienos centro“ direktorius Remigijus Jucevičius.

Anot pašnekovo, kiekviena konferencija jos dalyviams – tarsi savotiškas savo veiklos ir įtakos auditas. Ypač veiksmingas ir gražus yra vadovų su komandomis dalyvavimas konferencijoje. „Toks vadovas tampa pažeidžiamu ir išgirsta esminius dalykus, kurių neišgirsta kasdienybėje, kai nėra laiko sustojimams, o čia, prie vieno stalo, vyksta kažkas gražaus ir giluminio. Ir visa tai veda į didesnės ir kilnesnės vizijos paieškas“, – sako R. Jucevičius.

Organizatorių archyvo nuotr.

Pats Remigijus prisipažįsta konferencijos įtakoje jau prieš keletą metų pradėjęs svajoti apie Lietuvą be įkalinimo įstaigų, vaikų namų ir savižudybių.
„Mes esame išsiilgę karalystės, mes mokomės atpažinti, kiek tos karalystės įkūnijome, kiek gražių dalykų dėl jos padarėme. Gal laikas pradėti branginti, ką turime, branginti vienas kitą, išmokti pasipriešinti šio laikmečio tempui. Kad gyvenimas taptų budėjimu vardan mūsų šalies gerovės, kad pasipriešintume nuodijančiai šalčio dvasiai, kad brangintume ir neleistume užgesint savo širdžių vienas kito atžvilgiu“, – sako R. Jucevičius.

Konferencijos pranešimas tapo disertacijos tema

Jūratė Jurginytė, teologė, verslininkė ir pokyčių trenerė, šiemet įsijungusi į PLK savanorių gretas, pasakoja pirmą kartą tokioje konferencijoje sudalyvavusi prieš dešimtmetį Suomijoje. „Pamenu, kaip mane įkvėpė prasmė ir gylis toje lyderystėje ir jų principų pritaikymas versle ir bažnyčioje. Tuo metu buvau aktyviai įsitraukusi į jaunimo tarnavimą Lietuvoje, buvau jaunas žmogus, teko visko mokytis pačiai, nes lyderystės mokymų nebuvo. Vis paklausydavau konferencijų DVD, taikiau lyderystės principus tiek savo dvasiniame gyvenime, tiek versle, o vieno iš pranešėjų Džimo Kolinso knygos tapo pagrindu mano magistro darbui Vokietijoje. Tai išaugo į tapimą pokyčių trenere“, – pasakoja PLK savanorė.

Jūratė mano, kad ši konferencija svarbi tiek subrendusiems vadovams, tiek jauniems žmonėms, nes tai vieta, kur atsiveria didesnės galimybės suprasti, kam esi pašauktas ir sukurtas, ir kiek daug gali duoti tai aplinkai, kurioje esi.

Lyderių pamokos lyderiams

Šiųmetę konferenciją tradiciškai pradės jos sumanytojas Bilas Haibelsas – vyresnysis „Willow Creek“ bažnyčios pastorius, pasaulinę lyderystės konferenciją prieš 25-eris metus iniciavęs su viltimi ugdyti lyderius visame pasaulyje. Šiandien konferencija pritraukia per 400 000 dalyvių daugiau kaip 128 šalyse. B. Haibelsas – daugiau kaip 20 bestselerių autorius ir mokomosios medžiagos video formatu apie penkis lyderiui svarbiausius įgūdžius (angl. „Leading From Here To There: 5 Essential Skills“) rengėjas.

Šerilė Sandberg – kompanijos „Facebook“ rinkodaros ir pardavimo direktorė, bestselerių „Lean In“ ir „B variantas“ autorė, pasakos apie tai, kaip patyrusi didelę netektį, įveikė skausmą, kokias neįkainojamas pamokas išmoko, kokių reakcijų sulaukė iš kolegų, kaip suprato, ką reiškia atjausti.

Švedas Fredrikas Harenas, kūrybiškumo verslo srityje žinovas, ta tema parašęs net 9 knygas, tarp kurių ir „Idėjų knyga“, patekusi į „100 geriausių visų laikų verslo knygų“ sąrašą, savo unikaliame pranešime dalinsis apie kūrybišką vadovavimą ir apie tai, kaip …vienas lietuvis sujungė pisuarą su kriaukle.

Laslas Bokas – geidžiamiausios kompanijos „Google“ kadrų skyriaus vyr. viceprezidentas, supažindins su „Google“ veikiančiomis taisyklėmis, priimant naujus žmones į darbą, o Markas Lemonis, milžiniško populiarumo sulaukusios TV laidos apie smulkųjį verslą „The Profit“ vedėjas, dalinsis autentiška istorija, kaip apie 40 milijonų dolerių investuoja į bankrutuojančias įmones, jas išaugina ir iš to dar padaro populiarų TV šou.

Džiuljeta Fant – plačiai pripažinta konsultantė, lektorė, „WhiteSpace“ strategijos sumanytoja, padės komandoms žaboti impulsyvų elgesį ir iš jo kylančią nevaisingą veiklą, atkurti darbo našumą, kūrybiškumą, paskatinti darbuotojų įsitraukimą, o Endis Stenlis, neseniai „Outreach Magazine“ žurnalo  įvardytas vienu iš 10 įtakingiausių pastorių Amerikoje, daugiau kaip 20 knygų autorius, užsidegęs patarnauti ne vien bažnytinių, bet pačių įvairiausių organizacijų lyderiams.

Konferenciją tęs bestselerio „Teisingas gailestingumas“ autorius Brajanas Stivensonas, savo karjerą paskyręs padėti vargstantiems, skurstantiems, įkalintiems ir pasmerktiesiems.

Teisingumo temą papildys Garis Hogenas – Tarptautinės teisingumo misijos steigėjas ir prezidentas. Ši organizacija, savo padalinių turinti visame pasaulyje, gelbsti į smurto, išnaudojimo, vergystės ar bet kokios kitokios priespaudos pinkles papuolusias aukas.

Jie abu kalbės apie tai, kaip svarbi nebijoti pasipriešinti neteisybei ir stovėti iki galo, nežiūrint kas ką šneka ir koks vėjas bepūstų.

Šalia pasaulinio garso kalbėtojų – lietuvių pranešėjai

Šiemet konferencijos dalyviai išgirs daugiau lietuvių lyderių pranešėjų. Klaipėdoje konferenciją atidarys Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas. Pranešimus skaitys kunigas Algirdas Toliatas, dviejų bestselerių autorius, kurio paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“ seka daugiau kaip 14 tūkst. žmonių. Tai dvasininkas, skelbiantis Evangeliją visais šiam laikmečiui priimtinais būdais.

Taip pat šv. Pranciškaus onkologinio centro vadovė Aldona Kerpytė – lyderė skausme, kukliai ir nusižeminusiai tarnaujanti žmonėms.

Saulius Karosas, Miesto bažnyčios pastorius, žmogus su grupe vienminčių prieš aštuonerius metus atradęs ir atvežęs PLK į Lietuvą, šiemet skaitys pranešimą apie šeimos ar santuokos svarbą lyderio gyvenime, apie tai, kad santuoka yra tikrasis vadovo testas, kad dėl jos verta kovoti bei pasiūlys keletą būdų, kaip gerinti situaciją.

Vilniuje konferenciją pradės Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministras, buvęs ilgametis „Carito“ vadovas Linas Kukuraitis, pranešimus skaitys kunigas Ričardas Doveika ir labdaros bei paramos fondo „Prieglobstis“ vadovas, pastorius Mindaugas Palionis, kurio lyderystė – tarnavimas kitiems, aukojant visą savo gyvenimą. Mindaugas Palionis šiemet apdovanotas ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“.

Plačiau apie konferenciją http://lyderiams.lt/#faculty