2017 11 23

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Fotografijų parodoje – naujas žvilgsnis į Lietuvos visuomenę

Markus Spiske/unsplash.com

Jau kitais metais po šalies savivaldybes keliaus nuotraukų paroda „Įvairovės veidai“, atspindinti skirtingas Lietuvos gyventojų patirtis. Ekspozicijoje susipins mėgėjų ir profesionalių fotografų užfiksuota įvairių žmonių kasdienybė arba išskirtinės jos akimirkos. Norintys prisidėti, savo darbus dar gali atsiųsti iki gruodžio 1 d.

Gruodžio pradžioje komisija atrinks geriausias nuotraukas, kurios suguls į fotografijų knygą bei ekspoziciją, apkeliausiančią net 35 Lietuvos savivaldybes. Nuotraukos bus pateikiamos kartu su originaliomis autorių anotacijomis.

Išrinkti darbai turėtų sietis su nuostata, kad esame lygiaverčiai nepaisant lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės ir religijos.

Vertinimo komisiją sudarys menininkė ir fotografė Aleksandra Jacovskytė, menotyrininkė Rūta Ostrovskaja, komunikacijos specialistė Mintautė Jurkutė bei psichologė ir žmogaus teisių aktyvistė Grytė Ruzgė.

„Konkursas vienam tikslui sujungia meną ir socialinę atsakomybę, kelia kūrybos ir jos įtakos visuomenei klausimus. Šiuolaikinė kultūra yra vizuali, tad tokia prieiga – lietuviškos įvairovės vaizdai – turėtų tapti efektyvia priemone siekiant teigiamų pokyčių. Būtent todėl fotografijas vertinsime ne tik dėl jų emocinės ar politinės žinutės, bet ir iš estetinės bei kūrybinės perspektyvų“, – sako komisijos narė R. Ostrovskaja.

Savo nuotraukas bei jų aprašymus autoriai gali siųsti per platformą „Wetransfer“ adresu [email protected]. Organizatoriai rekomenduoja perskaityti konkurso nuostatus.

Paroda ir konkursas rengiami įgyvendinant projektą „Pokytis versle, viešajame sektoriuje, visuomenėje – nauji standartai diskriminacijos mažinimui“.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.