2017 11 28

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Projektas „Negirdėti faktai apie Šilalę“ – asmeninė iniciatyva įgaunanti pagreitį

Šilalė/Jurgitos Bergelienės nuotrauka

„Šilalės kraštas turi kuo didžiuotis! Ir ne tik turtinga istorija, Lietuvoje ir užsienyje garsiais žmonėmis, bet ir analogų Europoje neturinčiais objektais“, – sako šilališkė Rima Norvilienė, naujos platformos socialiniame tinkle facebook „Negirdėti faktai apie Šilalę“ įkūrėja.

Tai naujas projektas apie Šilalės krašto įdomybes, lankytinas vietas, istorinius įvykius, garsius šilališkius, jau spėjęs sulaukti nemažo susidomėjimo. Įdomiais faktais, surinktais iš knygų, archyvų ir vietos gyventojų, visuomenininkė tikisi ne tik sužadinti norą daugiau domėtis gimtuoju kraštu, bet ir didinti Šilalės rajono žinomumą.

Baubliai – seniausias muziejus Lietuvoje. Jį Bijotuose prieš 205 metus įkūrė Dionizas Poška. Sauliaus Bagdono nuotr.

Seniausias ir mažiausias Lietuvos muziejus, vieninteliai ąžuoliniai altoriai šalyje, vienintelis turizmui pritaikytas senovinis akmenimis grįstas takas pelkėje (kūlgrinda), iškiliausia Žemaitijos kalva – Medvėgalis ar Užkalnio kaimas su vos 1 gyventoju yra ne kur kitur, o Šilalės krašte.

Taip pat mažai, kas žino, kad Europos ir pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas Jurgis Kairys, pirmasis lenktynininkas Monte Karlo ralyje Klemensas Martinkus, popiežiaus Jono Pauliaus II lietuvių kalbos mokytojas Stasys Žilys, vienas turtingiausių Lietuvoje žmonių Nerijus Numavičius, dviratininkas Ramūnas Navardauskas, olimpietė irkluotoja Donata Karalienė ar šiuo metu Graikijoje žaidžiantis krepšininkas Lukas Lekavičius yra kilę iš Šilalės rajono.

Kairėje – Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia, dešinėje – Grybuvo bažnyčia (Lenkija). Šias bažnyčias suprojektavo lenkų architektas Juozapas P. Dziekonskis.

Intriguoja ir kiti įdomūs faktai apie Šilalės kraštą. Ar žinojote, kad legendinis lakūnas Stasys Girėnas buvo 16-tas vaikas šeimoje, o vienas iš Šilalės krašto senovinių patiekalų vadinasi „Meškuos šūduks“ („Meškos kakutis“). Beje, didiesiems Lietuvos miestams bus pavydu išgirdus, kad Šilalės rajone nėra nei vienos mokamos automobilių stovėjimo aikštelės.

Pasak R. Norvilienės, šiuo nauju projektu norisi parodyti, koks turtingas ir gražus yra Šilalės kraštas ir kad kiekvienas šilališkis nebijotų pasakyti „Aš – iš Šilalės“. Tačiau ką skaityti atras ir šiame krašte dar nespėję pabuvoti tautiečiai. Ką gali žinoti, gal kuris faktas paskatins juos atvykti apsilankyti Šilalėje.

Daugiau įdomių faktų apie Šilalės kraštą rasite: https://www.facebook.com/faktaiapiesilale/