Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2017 11 30

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

I. Simonaitytės ir Reformacijos metų popietė Vilniuje – „Jeigu taip parašiau“

www.reformacija500.lt nuotrauka

Sekmadienį, gruodžio 3 d., 12.30 val. Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčioje (po pamaldų, kurių pradžia 11.00 val.) vyks Reformacijos ir Ievos Simonaitytės metams skirta teatralizuota kompozicija „Jeigu taip parašiau“ – Klaipėdos jungtinio „Antro posmelio klubo“ ir „Vorusnėlės“ teatro spektaklis (scenarijaus autorė ir režisierė – prof. Dalia Kiseliūnaitė).

Pavadinimui „Jeigu taip parašiau“ parinkta autorės frazė liudija jos norą autentiškai papasakoti gimtojo Klaipėdos krašto likimą. Simonaitytės braižas – sodrūs vaizdai ir gyvas pasakojimas, tarsi gerai sukirptas audinys, susiūtas tvirtais siūlais, vadovaujantis moteriška intuicija ir žodžio skonio pajautimu, išpuoštas emocijų raštais ir iškaišytas kritiškos ironijos dygsneliais.  Simonaitytės kūriniuose neįmanoma paslėpti spalvingos autorės asmenybės, tačiau šį kartą bandysime jos patirtimi įvertinti Lietuvos kampelį, kuriame gyvename. Maras, karai, protestantiška etninė savimonė, lietuvybės likimas ir skausmingas atsisveikinimas su Tėvyne – šias temas perpins Mažosios Lietuvos dainos ir giesmės.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite