Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2017 12 01

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Neringoje visą mėnesį vyks išskirtiniai, švenčių pasiruošimui skirti renginiai

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro nuotr.

Stilizuotą švyturį primenančios kalėdinės eglutės įžiebimas Nidoje primena apie tai, kad iš atokiausio Lietuvos kurorto sklindanti šviesa žada pritraukti čia tiek šventiškai nusiteikusiuosius, tiek turiningai praleisti laiką ištroškusius svečius iš tolimiausių kraštų. Priežasčių apsilankyti Neringoje gruodį išties netrūksta – visą mėnesį kurortas vilios gausiais renginiais, išskirtinėmis iniciatyvomis, kūrybinėmis dirbtuvėmis ir edukaciniais užsiėmimais, o galiausiai – iškilmingu Naujųjų metų sutikimu.

Šiemet neringiškiai Kalėdų eglutę papuošė bei į jos įžiebimą pakvietė vieni iš pirmųjų Lietuvoje – švyturio formos žaliaskarę Nidoje įžiebta jau lapkričio 30 d. Švyturio tema žada lydėti ir daugelį šventiniu laikotarpiu čia organizuojamų veiklų – nuo kalėdinių meduolių kepimo iki kūrybinių dirbtuvių „Švyst švyturys“, kurių metu jų dalyviai bus kviečiami pasigaminti švyturio formos atšvaitus, tapsiančius ne tik šventiniu papuošimu, tačiau ir stilingu bei praktišku ilgų žiemos vakarų palydovu.

„Švyturio tema puoselėjama, jog primintume tiek sau, tiek atvykstantiems senojo Nidos švyturio istoriją, jo svarbą su nostalgija besiilgintiems švyturio signalo, kuris sukosi 360 laipsnių kampu, kurdamas romantišką Nidos aplinką – pasakoja idėjos sumanytojas Paulius Dauparas. Iniciatyvos autorius pažymi, jog šio projekto mintis vystėsi peržvelgiant vaikystės prisiminimus, kuriuose Nidos švyturys buvo siejamas su svajonių antena, per kurią keliauja ir skleidžiasi žmonių norai. Ši idėja yra perkelta į švyturį simbolizuojančią Kalėdų eglę – naudojant išmaniąsias technologijas sukurta galimybė dalintis svajonėmis, idėjomis ir pozityvia nuotaika.

Gruodis Neringoje – ir džiaugsmingų sukakčių metas. Ypatingo džiaugsmo lydimi, miesto gyventojai ir svečiai šiemet sutinka tautinių šokių kolektyvo „Kalnapušė“ 15 metų jubiliejų. „Kalnapušės“ kolektyvą pasveikinti neringiškiai sugūžės gruodžio 2 d. į Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą „Agila“ (Taikos g. 4). Čia pat tą vakarą bus paminėti ir tautinio kostiumo metai – jiems skirtas VIII kultūrinis edukacinio projekto-koncerto „Šokanti Neringa 2017“. Renginio pradžia – 16 val. Gražų 15 metų jubiliejų šį mėnesį paminės ir kitas žymus Neringos kolektyvas – folkloro ansamblis „Giedružė“, kuris šią gražią sukaktį Advento vakare 19 d. 17.30 val. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“.

Kitas šventinio laikotarpio kurorte akcentas – neringiškių indelis į 2022 metų „Europos kultūros sostine“ besiruošiančio tapti Kauno iniciatyvas. Kartu su Klaipėdos ir Palangos miestais jungtinėje paraiškoje konkuravę su Laikinąja sostine dėl šio titulo ir, galiausiai, pasveikinę kauniečius reikšmingo pripažinimo proga, Neringos gyventojai kartu su klaipėdiečiais ir palangiškiais šį gruodį dalyvauja akcijoje „Antklodė Europai“. Šios iniciatyvos tikslas – sukurti didžiausią pasaulyje antklodę, kuri kitąmet bus užbaigta 2018-ųjų Europos kultūros sostine tapsiančiame Nyderlandų Leuwardeno mieste. Jau pradėję antklodės nerimo darbus olandai pasiūlė prie idėjos įgyvendinimo prisidėti ir kauniečiams, o šie savo ruožtu – į kultūrines iniciatyvas šiemet itin aktyviai įsitraukusiems Lietuvos pajūrio gyventojams. Neringiškiai ir miesto svečiai į kūrybines nerimo dirbtuves, kurių dalyviai prisidės prie projekto ,Antklodė Europai“ įgyvendinimo, kviečiami gruodžio 5. 12 ir 19 dienomis į Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą „Agila“. Visų užsiėmimų pradžia – 17 val.

Gruodį Neringoje Jūsų laukia ir begalė kitų užsiėmimų – jos vyks visose kurorto gyvenvietėse, čia taip pat numatyti ir gausūs kultūriniai renginiai – koncertai, spektakliai, paskaitos, filmų peržiūros ir kita. Visą gruodžio renginių programą rasite visitneringa.com.

Šventinį mėnesį Neringoje vainikuos Naujųjų metų sutiktuvės, kurių metų į vakarėlius kviečia neringiškiai. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ nuo 21:30 vyks nemokamas Rock&Roll band „Big Al and the Jokers“ (Latvija) ir solisto Algirdo Šuminsko šventinis koncertas, o Naujieji metai bus sutikti centriniame gyvenvietės skvere.

Juodkrantėje – Liudviko Rėzos kultūros centro koncertų salėje 20 val. į koncertą „Fly me to the moon“ kvies operos solistė Onos Kolobovaitė ir gitaros virtuozas Aurelijus Globys , o Naujųjų metų sutikimo diskoteka persikels į marių krantinę ties Raganų kalnu.

Tradiciškai, sausio 1-ąją nidiškiai pasitiks kartu su kurorto svečiais – 13 val. Centriniame skvere visi kviečiami paragauti Naujųjų metų kuršiškos žuvienės skambant nuotaikingai muzikai ir šokiams.

Renginių kalendorius

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu