2017 12 19

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

„Pasaiba ir dingęs liūtas“ – pašėlusio Pasaibos nuotykiai tęsiasi

Ar pasiilgote Pasaibos? Linksmo, išdykusio ir nuotykius mėgstančio smaližiaus, kuris nuolat krečia įvairias išdaigas? Rašytoja Danguolė Kandrotienė jo taip pat labai pasiilgo, todėl parašė trečią knygų serijos apie Pasaibą dalį „Pasaiba ir dingęs liūtas“. Pirmieji du kūriniai „Pasaiba“ ir „Pasaiba ir maumų medis“ (jas išleido leidykla „Debesų ganyklos“) surado didelį būrį skaitytojų, kurie su nekantrumu laukė tolesnių šio išdykusio veikėjo nuotykių.

Knygos autorė D. Kandrotienė moka įtaigiai, įdomiai ir žaismingai pasakoti vaikams, todėl yra teigiamai įvertinta ir vaikų literatūros žinovų, ir pačių skaitytojų. Už knygą „Spintos istorijos“ – geriausią 2013 m. kūrinį vaikams ir paaugliams – rašytojai įteikta Prano Mašioto premija.

„Spintos istorijos“ išrinkta geriausia 2014 metų knyga vaikams, o Tarptautinė jaunimo ir vaikų biblioteka (esanti Miunchene, Vokietijoje) šią knygą įvertino kaip vieną iš 200 vertingiausių metų kūrinių vaikams ir jaunimui. O žaismingas ir linksmas knygos iliustracijas sukūrė dailininkė Jurgita Rancevienė, nupiešusi ir iliustravusi jau ne vieną vaikams skirtą knygą.

Rašytoja Danguolė Kandrotienė ir Pasaiba.

Tad kas gi laukia trečiosios knygos dalies skaitytojų? Juk to nuspėti negali niekas! Pasaibos galvoje kirba tūkstančiai beprotiškų idėjų, o jis pats nuolat pakliūva į komiškas situacijas. Ir tikriausiai nė vienas šio veikėjo gerbėjas nesitiki, kad vieną dieną Pasaiba ims ir pasikeis! Vaizdinga knygos autorės kalba, dinamiški, greitai besikeičiantys vaizdai, pagaulus tekstas ir įdomus siužetas skaitytojus skyrius po skyriaus veda prie knygos finalo – tai kurgi dingo zoologijos sodo liūtas? Ar Pasaiba prie viso to prisidėjo? Ar jis atsiras?

Skaitytojai gali būti ramūs – rašant šią knygą nenukentėjo nė vienas liūtas. O visi dingusieji atsirado sveiki ir gyvi. Juk Pasaiba mėgsta krėsti pokštus, tačiau nedaro nieko bloga. Jis – be galo draugiškas ir mielas padarėlis, vis dar švepluojantis ir su savo draugais kalbantis pasaibiška kalba.

Skaitydami šią knygą atsidursite cirko pasaulyje, pabuvosite zoologijos sode, aplankysite įvairiausius gyvūnus ir kartu su knygos veikėjais bandysite išsiaiškinti – kurgi pradingo liūtas?

Trečiąją knygos „Pasaiba ir dingęs liūtas“ dalį, skirtą 7–12 metų skaitytojams, ir daugiau leidyklos „Debesų ganyklos“ knygų vaikams galite rasti knygų prekybos vietose ir e. parduotuvėse www.terrapublica.lt bei www.debesuganyklos.lt.