Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2017 12 27

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Naujųjų naktį kino ekrane – dekadentiškasis Federico Fellini filmų pasaulis

Kadras iš rež. Federico Fellini filmo „Saldus gyvenimas“ („La dolce vita“, 1960 m.).

Gruodžio 31 d. kino teatras „Pasaka“ savo žiūrovams dovanoja išskirtinį legendinio filmo „Saldus gyvenimas“ (La dolce vita, 1960 m.) seansą ir kviečia iš naujo atrasti prašmatnų, elegantišką ir dekadentišką Federico Fellini filmų pasaulį.

Klasikos gerbėjų laukia ne tik šventinė legendinio filmo peržiūra, bet ir galimybė išvysti penkis F. Fellini filmus namų kino teatre Epasaka.lt.

Žavus žurnalistas Marčelo (akt. Marcello Mastroianni) dienas ir naktis leidžia aukštuomenės vakarėlių sūkury. Jis ieško laimės ir gyvenimo prasmės, tačiau kiekviena naktis atneša naują nuotykį, o kiekvienas rytas – naują nusivylimą. „Saldus gyvenimas“ buvo nominuotas net keturiems „Oskarams“ ir pelnė Kanų festivalio „Auksinę palmės šakelę“.

„Saldus gyvenimas“ visiems laikams tapo rafinuoto, nerūpestingo ir prašmatnaus gyvenimo simboliu. Filmas išgarsino Trevi fontaną Romoje ir pirmą kartą paminėjo dabar jau populiarų terminą „paparacis“. Būtent „Saldžiame gyvenime“ sutinkame pagrindinio veikėjo pagalbininką įžymybių fotografą Paparazzo, kurio pavardė ir tapo įprastu žodžiu vadinti žinomus žmones medžiojančius fotografus.

Epasaka.lt F. Fellini filmų kolekcijoje žiūrovai galės išvysti ankstyvąjį darbą „Pienburniai“ (I vitelloni, 1953 m.), išgarsinusį režisierių už Italijos ribų ir pelniusį pirmąjį reikšmingą apdovanojimą Venecijos kino festivalyje. „Aštuoni su puse“ (Otto e mezzo, 1963 m.), laikomas geriausiu F. Fellini ir – daugybės kino kritikų nuomone – apskritai geriausiu visų laikų filmu, atskleis, kaip kūrybinė krizė gali paskatinti genialius sprendimus.

„Džuljeta ir dvasios“ (Giulietta degli spiriti, 1965 m.) pristatys netikėtą F. Fellini filmuose vaidinusios jo žmonos ir mūzos Giuliettos Masinos portretą, o tragikomiškas pasakojimas „Sukčius“ (Il bidone, 1955 m.) pasakos kunigais apsimetančių ir iš naivių valstiečių pinigus viliojančių apgavikų istoriją.

„Filmuoti man reiškia svajoti“, – sakė F. Fellini. Legendinis italų režisierius savo žiūrovams dovanoja bilietą į beribės fantazijos pasaulį. Ekscentriški ir spalvingi personažai, sapnai, cirkas ir burleska jo filmuose pinasi į niekad nesibaigiantį šventinį karnavalą, kuriuo pasimėgauti pagaliau galės ir visi Lietuvos kino klasikos mėgėjai.

Kadras iš rež. Federico Fellini filmo „Saldus gyvenimas“ („La dolce vita“, 1960 m.).
Kadras iš rež. Federico Fellini filmo „Saldus gyvenimas“ („La dolce vita“, 1960 m.).
Kadras iš rež. Federico Fellini filmo „Saldus gyvenimas“ („La dolce vita“, 1960 m.).

Filmo anonsas:

„Pasakos“ informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite