2018 02 01

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Įsimintiniausiu 2017 m. Kauno menininku tapo architektas Gintaras Balčytis

Architektas Gintaras Balčytis. Nuotraukos iš „Kaunas pilnas kultūros“ videointerviu.

Sausio 31 d. Kauno menininkų namų sudaryta komisija išrinko įsimintiniausią 2017 m. Kauno menininką. Komisijos, kurią sudarė menotyrininkė Linara Dovydaitytė, menininkas ir POST galerijos direktorius Andrius Pukis, muzikologas Edvardas Šumila bei architektūrologė Jūratė Tutlytė, sprendimu – įsimintiniausio 2017 m. Kauno menininko titulas bei 400 eurų vertės piniginis prizas suteiktas architektui Gintarui Balčyčiui. Šis prizas menininkui skirtas už Kauno autobusų stoties projektą, kuris, komisijos nuomone, yra sėkmingai suplanuotos viešosios erdvės pavyzdys. Projekte efektyviai įveiklintos erdvės sukuria verslui bei bendravimui palankią aplinką, padeda į viešąją miesto erdvę įtraukti bendruomenes, projektą lydėjo sėkminga komunikacinė akcija.

Rinkimų nugalėtojas architektas Gintaras Balčytis teigė: Man, kaip architektui, džiugu ir svarbu, kad žmonės pradeda pastebėti teigiamus architektūros pokyčius. Nors dažnai ši sritis priimama kaip nekilnojamasis turtas, gavęs tokį apdovanojimą, tikrai pasijauti menininku. Ir tai prideda tikėjimo, kad žmonėms gyvenimo aplinka, jos grožis, funkcionalumas yra svarbūs.“

Įsimintiniausio 2017 m. Kauno menininko rinkimuose taip pat dalyvavo šie Kauno kūrybinių sąjungų pasiūlyti kandidatai: operos solistas Liudas Mikalauskas ir tapytojai Povilas Ramanauskas bei Rosanda Sorakaitė.

Publikos simpatijų prizas atiteko Liudui Mikalauskui

Paskutinę šių metų sausio savaitę įsimintiniausią 2017 m. Kauno menininką rinko ir žiūrovai, balsavimo anketą galėję užpildyti Kauno menininkų namų interneto svetainėje. Publikos simpatijų prizą – 400 eurų – 81 žiūrovų balsų skirtumų laimėjo operos solistas, dainininkas Liudas Mikalauskas. Menininkas į rinkimus pasiūlytas Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyriaus už pasiekimus muzikos srityje ir ryškius praėjusių metų vaidmenis Kauno muzikiniame teatre.