Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2018 02 06

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vokietijos vyskupai laimintų homoseksualių asmenų sąjungas

Praėjusią savaitę Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininkas kardinolas Reinhard Marx, Bavarijos regiono radijui duotame interviu leido suprasti, kad esant tam tikrai situacijai, kunigai gali palaiminti homoseksualių asmenų bendro gyvenimo sąjungas. 

Prieš 10 metų, vasario 2 dieną, kardinolas Reinhard Marx tapo Miuncheno ir Freisingo arkivyskupu. Švenčiant būtent šią progą arkivyskupas kalbėjosi su Bavarijos regiono radijo žurnaliste Karin Wendlinger. Pokalbyje kardinolo klausė, kodėl Bažnyčia ne visada klausosi pasauliečių, siūlančių „vitaminų“, neva padėsiančių atliepti šiuolaikinės visuomenės situaciją. Žurnalistė palietė moterų diakonystės, homoseksualų sąjungų palaiminimo, privalomo kunigų celibato klausimus.

Kardinolas Marx savo atsakyme pabrėžė, jog jam svarbiausias klausimas – kaip Bažnyčia gali atliepti šiandieninės situacijos keliamus iššūkius. Jis pabrėžė sielovadinę praktiką, kai atsižvelgiama į kiekvieno asmens unikalią situaciją: „jų gyvenimo istoriją, jų biografiją, sunkumus, kuriuos jis patiria, viltį bei asmens santykius“.

Kardinolas tęsė: „Sielovadoje mes turime būti ir norėti būti arti tų, kuriems tokios pagalbos reikia. Ir turėtume padrąsinti kunigus, kad ir jie drąsintų žmones, esančius konkrečiose situacijose. Nematau tame jokios problemos. Tačiau, kaip tai turėtų atsispindėti viešumoje ir liturgijoje yra visiškai kitas klausimas. Čia reikia būti atsargiems ir viską gerai apmąstyti“.

Žurnalistė tęsdama interviu paklausė: ar kardinolas gali įsivaizduoti situaciją, kai Bažnyčia palaimina homoseksulių asmenų sąjungą? Kardinolo teigiamas atsakymas į šį klausimą ir buvo tai, kas sukėlė didžiausią kritikos bangą. Į klausimą atsakydamas taip, jis dar pridūrė, jog „nėra vienintelės taisyklės“ kaip elgtis tokiose situacijose ir pabrėžė, jog viską reikia spręst apsvarsčius atvejus individualiai, jo teigimu, negali būti jokios normos ar taisyklės.

Vatikanas kol kas nepateikia jokio šių pasisakymų vertinimo, tuo tarpu komentatoriai svarsto, ar tai yra itin liberali popiežiaus Pranciškaus sielovadinės krypties interpretacija, ar vis tik pernelyg skubotas žiniasklaidos vertinimas.

Pagal užsienio spaudą parengė Toma Bružaitė

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite