Žiūrėjimo ir skaitymo laikas

19 min.

Teatro elitas: aktorius Vidas Petkevičius

Aktorius Vidas Petkevičius rež. Vytauto V. Landsbergio spektaklyje „Baltas sodininkas“. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

Aktorius Vidas Petkevičius – tyli Lietuvos teatro elito žvaigždė. Santūrus, asketiškas, toks neįprastas įprastam aktoriaus būdui. „Artistas visą kompaniją iš karto pakelia, o aš visada sėdžiu kamputyje, visus stebiu. Aš kaip ta kempinė – renku po truputį sau, nes žinau, kad man prisireiks“, – interviu metu sako V. Petkevičius.

Uždaras būdas jam nesutrukdė pasiekti karjeros aukštumų. Jo kūrybinis gyvenimas sodrus ir platus – jame netrūko didelių vaidmenų, žvėriško populiarumo, reikšmingų įvertinimų, krizių ir pergyvenimų.

Tie, kurie matė pirmuosius režisieriaus Eimunto Nekrošiaus šedevrus – laimingi žmonės. Daugeliui giliai atmintin įsirėžė Vido sukurti personažai: tylusis Sargas „Pirosmani, Pirosmani…” (1981), Tansikbajevas iš „Ilga kaip šimtmečiai diena” (1983), Voinickis iš „Dėdės Vanios“ (1986). Labai daug aktoriaus sukurtų vaidmenų jau įėjo į Lietuvos teatro istoriją.

V. Petkevičius – garsiojo režisierės Dalios Tamulevičiūtės aktorių dešimtuko auklėtinis, per 40 metų vaidina Jaunimo teatre. Ištikimybė savo teatrui – dar vienas įkvepiantis Vido bruožas. Namais kadaise vadintas teatras, nepaisant visų gyvenimo skersvėjų, aktoriaus širdyje tikriausiai toks ir liko: „Mes pirmieji pradėjome Teatro dienos minėjimus. Paskui viskas išsivertė, perėmė garbę kiti teatrai. Jaunimo teatre etnografinis ansamblis užgimė. Viskas užgimė Jaunimo teatre, visos kryptys. Pantomima Jaunimo teatre, įsivaizduojat? Bet niekas apie tai nekalba. Garbę sau pasiima kiti žmonės… Vat kas man skaudžiausia.“

Lietuvos teatro sąjunga pristato tęstinį videoprojektą „Teatro elitas“ apie žymiausius ir svarbiausius vyresnės kartos teatro menininkus. Videointerviu jie dalinasi savo išskirtine kūrybine patirtimi ir atsako į įvairius klausimus apie kūrybą, menininko profesiją, gyvenimą teatru.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien