2018 02 22

Agnė Grinevičiūtė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Sostinės Literatų gatvėje įamžintas rašytojas Vladas Braziūnas

Poetas, eseistas Vladas Braziūnas. Agnės Grinevičiūtės nuotrauka

Vasario 21 d. vieną Vilniaus senamiesčio Literatų gatvės sienų papuošė paminklinė plokštelė, skirta poetui, vertėjui, eseistui Vladui Braziūnui. Šis menininkės Sigitos Dackevičiūtės darbas jaukiai įsitaisė tarp V. Braziūno bičiulių: artimų ryšių su Lietuva turinčio latvių poeto, vertėjo, literatūros kritiko Knuto Skujenieko ir poeto, prozininko, eseisto Donaldo Kajoko.

Tokia dovana praėjusio gimtadienio proga pasvalietį V. Braziūną, kaip pats prisipažino, maloniai nustebino: „Tai buvo pasiutusiai graži staigmena, kurios visiškai nesitikėjau. Einam, einam, einam, einam, o iš už kampo staiga pasirodo Indra Brūverė. Pradėjau galvot, kas gi čia dedas. Man buvo puse lūpų užsiminta, kad praeisime pro Knuto lentelę. Ją išvydau ateidamas iš kitos pusės nei įprastai. Žiūriu į ją, žiūriu… Atsitraukęs pamačiau, kad prie šios lentelės dar kažkas yra (juokiasi). Man apskritai gražiausia pati vieta: greta Knuto ir Donaldo. Trys ramūs žmonės su barzdom – labai gerai.“

Paminklinė plokštelė atidengta grojant saksofonistui Petrui Vyšniauskui.

Agnės Grinevičiūtės nuotrauka

S. Dackevičiūtės kūrinyje galima išvysti ne tik rašytojo portretą ar poezijos fragmentą, bet ir upės, pasienio kontūrus. Simboliška, kad šį sumanymą įgyvendino dokumentinio filmo „Arčiau žemės anapus upės / Tuvāk zemei viņpus upes“ kūrėjų komanda. Gegužę „Poezijos pavasaryje“ pasirodysiantis filmas pasakoja apie dviejų iškilių baltų poetų – V. Braziūno ir K. Skujenieko – kūrybinę bei asmeninę bičiulystę.

„Džiaugiamės, kad pavyko įgyvendinti šią idėją. Ji kilo dar pernai rudenį, kai Literatų gatvėje filmuodami vieną epizodų netikėtai pastebėjome, kad joje nėra V. Braziūnui skirtos dedikacijos. Su kolega Ernestu Samsonu nusprendėme, kad ji turi atsirasti. Esame dėkingi Sigitai ir visiems renginyje dalyvavusiesiems“, – sako filmo prodiuserė, scenarijaus autorė Viktorija Jonkutė.

Iš viso pačioje sostinės senamiesčio širdyje esančios Literatų gatvės sienas puošia daugiau kaip du šimtai meno kūrinių, skirtų Lietuvos ir su ja susijusiems literatams. Šio projekto koordinatorė Eglė Vertelkaitė 2009 m. už atgijusią Literatų gatvę įvertinta šv. Kristoforo statulėle.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.