Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2018 02 23

Vaidotas Žukas

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kas naujo palaimintojo Teofiliaus fonde?

TM fondo logotipas.

2017 m. rudens pabaigoje Lietuvoje buvo įkurtas ir registruotas „Palaimintojo Teofiliaus Matulionio labdaros ir paramos fondas“ (TM fondas). Fondo steigėjai – kultūros, visuomenės, žiniasklaidos atstovai, trys T. Matulionio giminaičiai. TM fondo tikslas – nešti ir viešinti vyskupo-kankinio T. Matulionio (1873–1962) vardą ir įdėjas, jas jungti su dabartinio popiežiaus Pranciškaus mokymu: Bažnyčios gyvenime nebijoti jokių kylančių klausimų, kviesti atsisakyti klerikalinio bendravimo, rūpintis autentiškais bažnytinio ir liturginio meno pavidalais, įsteigti modernų palaimintojo vyskupo T. Matulionio muziejų, išleisti jo dramatišką ir šventą gyvenimą liudijantį archyvinių nuotraukų fotoalbumą ir giminaičių išsaugotus vyskupo laiškus iš sovietinių kalėjimų, tremčių.

Vilniaus bernardinų bažnyčioje (Šv. Mykolo koplyčioje) tęsiasi palaimintojo Teofiliaus fotoportretų paroda.

2018 m. vasario 11 d. LRT dokumentinių „Legendų“ kūrėjai – Aistė Stonytė, Audrius Stonys (TM fondo narys) ir jų tėvas Česlovas Stonys – sukūrė laidą „Palaimintasis Teofilius Matulionis“, kuri per kelias savaites pasiekė kultūros laidų interneto žiūrimumo rekordus ir viršijo 15 tūkst. peržiūrų. Š. m. vasario vidury į TM fondo veiklą įsijungė jo atstovas Romoje – Vatikano radijo žurnalistas Saulius Augustinas Kubilius.

Vasario 22 d. žinomas dizaineris Gediminas Lašas pristatė sukurtą TM fondo logotipą.

Naujojo logotipo semantika tokia: vyskupo violeto spalvos siauras kryžius sudaro tarsi langą, kurio dvi ertmės užpildytos palaimintojo monograma, o dvi – tuščios, lyg kviečiančios mąstyti, lyg kalbinančios žmogų būti drąsų ir vertą užpildyti tuščiąsias raidžių vietas.

Palaimintojo raidės T ir M turi savo atskirą ir iškalbingą simboliką: T yra ne tik Teofiliaus – (gr.) Dievo mylimojo – pirmoji raidė, kurią Romos imperatoriai išdegindavo pasmerktiesiems nukryžiuoti. T (Thau) yra ir Šv. Pranciškaus ženklas, parašas, lyg šio neturtėlio logotipas. M yra ne tik paties vyskupo T. Matulionio ant kalinio švarko pamušalo siuvinėta savo vardo raidė, bet ir jo mylėtos Mergelės ir Motinos Marijos ženklas.

Pagal logotipo kompozicinę psichologiją, įstrižainis formų kilimas iš apatinio kairiojo kampo į viršutinį dešinį kampą yra pozityvo, pergalės, dramatinės kulminacijos kryptis.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu