2018 02 28

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

„Grįžtantys“: apie svajonių siekimą svetur ir grįžimą į gimtinę

Kineziterapeutė Rasa Skrabutėnas pasakoja norėjusi ištrūkti iš provincijos gniaužtų, kad gyvenime atsirastų daugiau spalvų. Paskatinta sesers, ji išvyko į Vokietiją, kur praleido 15 metų ir įgijo ne tik profesiją, bet ir ištekėjo, susilaukė dviejų vaikų. Galiausiai šeima nusprendė sugrįžti gyventi į Lietuvą. Kodėl?

Tuo tarpu kepyklėlės „Vanilinis dangus“ įkūrėjas Povilas Jankauskas pasakoja, kad emigruoti jį paskatino tai, kad dirbant eilinį darbą Lietuvoje būtų buvę sunku išlaikyti šeimą su mažu vaikeliu. Šiaurės Airijoje Povilui teko dirbti įvairiausius darbus – nuo naktinio klubo apsauginio iki valytojo bulvių traškučių fabrike. Šiaurės Airijoje šeima vis dėlto nesijautė kaip namie ir galiausiai nusprendė grįžti savo svajonių kurti Lietuvoje. 

Nepriklausomybė atnešė daug galimybių, tarp kurių – gyventi bei kurti ateitį svečioje šalyje. Kiekvienas laidos herojus norėjo šias galimybes išbandyti, įgyti naujų žinių, kurias šiuo metu ryžtasi pritaikyti namie. Jie – pilni entuziazmo ir noro padėti savo šaliai. Projektui pasirinkta vadinamoji „lūžio karta“. Tai žmonės, gimę dar Sovietų sąjungoje (1980-1989 metais), tačiau augę jau nepriklausomoje Lietuvoje. Kokia yra dabartinė Lietuva ir jos jauni žmonės?

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.