Žiūrėjimo ir skaitymo laikas

17 min.

Teatro elitas. Aktorė J. Onaitytė: „Galiu dėkoti už tokį savo gyvenimą“

Spektaklio scena.
Rež. Aido Giniočio spektaklio „Senos damos vizitas“ scena. Aktoriai Liubomiras Laucevičius ir Jūratė Onaitytė. Donato Stankevičiaus nuotrauka

O taip reta teatre moterų aktorių, kurios jaustųsi laimingos savo karjera. Dramaturgų herojai dažniausiai vyrai ir režisieriai jiems paklūsta. Moterų likimai teatre sudėtingi, todėl aukštai sužiba vos keletas žvaigždžių.

Teatro elitui, be abejo, priklauso nuostabioji Jūratė Onaitytė. Per savo įspūdingą per 40 metų karjerą ji sukūrė daugybė reikšmingų vaidmenų teatre, televizijoje, kine.

Reikli, valinga, atsidavusi, giliai nerianti talentinga menininkė nuo pat mažų dienų kvėpavo teatru. Visi jai skirti vaidmenys, kuriuos ji sukurdavo, tarsi dar kartą patvirtindavo, kad ji savo išskirtiniame kelyje.

Nuo 1976 metų aktorė dirba Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Už teatre sukurtus vaidmenis apdovanota Kristoforo (1998), „Fortūnos“ (1998), Nacionaline (1999) premijomis. 1999 metais tapo įsimintiniausia Kauno menininke. 2009 m. už antro plano vaidmenį filme „Duburys“ (rež. Gytis Lukšas) apdovanota „Sidabrine gerve“.

Jai teko dirbti su geriausiais Lietuvos režisieriais: Gyčiu Padegimu, Jonu Jurašu, Jonu Vaitkumi, Gintaru Varnu, Oskaru Koršunovu, Eimuntu Nekrošiumi. Filmuotis Algimanto Puipos, Arūno Žebriūno, Almanto Grikevičiaus, Gyčio Lukšo ir kt. filmuose. Karjeros pradžioje ryškiai sužibėti ir visam gyvenimui išlikti žiūrovų pamiltai režisieriaus Broniaus Talačkos penkių dalių filme „Raudonmedžio rojus“.

„Mano labai sėkminga karjera, teatrinis gyvenimas tikrai laimingas, ir dar vis ateina visokių iššūkių. Dar ne pabaiga. Aš galiu dėkoti už tokį savo gyvenimą“, – videointerviu metu apibendrina aktorė J. Onaitytė.

Lietuvos teatro sąjunga pristato tęstinį videoprojektą „Teatro elitas“ apie žymiausius ir svarbiausius vyresnės kartos teatro menininkus. Videointerviu jie dalijasi savo išskirtine kūrybine patirtimi ir atsako į įvairius klausimus apie kūrybą, menininko profesiją, gyvenimą teatru.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien


Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu