Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2018 03 13

Ingrida Alonderė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Keturi Vaclovo Augustino autorinės plokštelės pristatymo koncertai

Choras „Jauna muzika“ (vadonas – dirigentas ir kompozitorius Vaclovas Augustinas). Tomo Tereko nuotr.

Vasarį išleista pirmoji kompozitoriaus ir choro dirigento, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Vaclovo Augustino autorinė plokštelė „Tau bet kokios sutemos šviesios“, kurią sudaro dešimt 1996–2017 metų laikotarpio kompozicijų, visokeriopai praturtinančių chorinės muzikos padangę. Autorius kartu su choru „Jauna muzika“ CD pristatys keturiuose koncertuose:

Kovo 16 d., penktadienį, 19 val. Kauno VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas).

Kovo 21 d., trečiadienį, 19 val. Vilniaus Rotušėje (Didžioji g. 31).

Kovo 24 d., šeštadienį, 18 val. Šiaulių Polifonijos salėje (Aušros al. 15, Šiauliai).

Balandžio 7 d., šeštadienį, 20 val. Druskininkų Eglės sanatorijoje (Eglės g. 1, Druskininkai).

V. Augustino kūryba jau dvidešimt metų pasakoja turiningas muzikines istorijas, kurios žavi savo tikrumu ir gilia išmintimi. Visame pasaulyje įvairiose erdvėse nuolat skambanti jo muzika liudija apie kompozitoriaus kūrybos populiarumą. Nenuostabu, kad vadovaudamas Vilniaus miesto savivaldybės kameriniam chorui „Jauna muzika“ didžiąją savo darbų dalį skyrė choriniams opusams, o ilgametės bendrystės su choru kelias bus įprasmintas pirmąja kompaktine plokštele. Taip pat bus galimybė išgirsti ir visą jaudinančio kūrybinio gyvenimo istoriją, kurią papasakos autorius.

„Šios plokštelės muzika ypatinga, nes tai mano muzika, estetinių nuostatų komplektas, manuoju būdu išgyventas santykis su įvairiais dalykais. Esu tikras, kad niekas pasaulio nemato mano akimis, o muzikos negirdi mano ausimis. Ar būtinai turiu būti įdomus ir svarbus pasauliui? Nemanau. Tačiau tikiu – esu įdomus ir svarbus Dievui. Aš sukomponuoju garsų derinius, kurie man atrodo gražūs, aš pasirenku tekstus, kurie vienaip ar kitaip yra svarbūs ir mane jaudina, imuosi idėjų, kurios užkabina, ir visu tuo aš noriu pasidalinti. Pirmiausiai su savo dainininkais, o paskui ir su visais kitais“, – apie savo kūrybos kompaktinę plokštelę pasakoja Vaclovas Augustinas.

Kompozitorius su choru „Jauna muzika“ nuoširdžiai kviečia visus chorinės muzikos mylėtojus į naujos kompaktinės plokštelės pristatymą ir koncertus, tikisi kartu pasidžiaugti tikrais muzikiniais pojūčiais ir pasidalyti naujais išgyvenimais.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite