2018 03 13

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos naujos knygos vaikams

Jonas Liniauskas „Pelyčių maratonas: eilėraščiai laikams“. Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018 m. Dailininkė – Deimantė Rybakovienė.

Jono Liniausko eilėraščiai vaikams – smagūs ir labai mažųjų skaitytojų mėgstami. Ne viena jo knygelė įtraukta į „Aukso fondą” – rekomenduojamų knygų vaikams sąrašą. „Pelyčių maratone“ svarbios ne tik pelės, bet ir ežiai, gulbės, paukščiai ir žuvys, poetas kalbasi su smalsučiais apie gamtos pasaulio stebuklus, rimtus ir nerimtus žaidimus ir netgi apie vaiduoklius.

Užupyje už Vilnelės
Visą naktį bėgo pelės.

Nenorėjo pelės miego,
Nes labai bėgimą mėgo.

Ta, kuri atbėgs greičiausiai,
Bus geriausia ir gražiausia…

Teresa Heapy, David Litchfield „Nuostabusis Mėnulio žemėlapis: knyga vaikams“. Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018 m. Iš anglų kalbos vertė Nijolė Regina Chijenienė.

Nuostabusis Mėnulio žemėlapis – nuostabiai iliustruota pasaka apie tikrą draugystę, skirta 3–6 metų svajotojams. Peliukas iškeliauja ieškoti nuotykių – jo nuostabusis Mėnulio žemėlapis padės jam rasti Mėnulį! Sunerimęs peliuko bičiulis Meškiukas lieka namie. O kai giria sutemsta ir pakyla vėjas, Peliukas supranta, kad šiame kelyje vien žemėlapio jam neužteks…

Knygelėje yra instrukcija, kaip pačiam pasidaryti iš popieriaus laivelį!

Amanda Noll, Howard McWilliam „Man reikia baubo: knyga vaikams“. Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2017 m. Iš anglų kalbos vertė Nijolė Regina Chijenienė.

Etanui reikia, kad po lova tūnotų baubas – kitaip jam sunku užmigti. Tačiau sykį, palovy ieškodamas savo ištikimojo šiurpiojo bičiulio Geibo, jis randa tokį raštelį: „Išėjau žvejoti. Grįšiu po savaitės.“ Ir ką gi Etanui dabar daryti? Juk jam būtiniausiai reikalingas baubas. Etaną aplanko gausybė įvairių baubų, bet ar tarp jų rasis toks, kuris tinkamai jį išgąsdintų? Herberto dantys nepakankamai aštrūs, Sintijos uodega – visai nebaisi, o Ralfas, pamanykit, lakuojasi nagus! Nieko nebus.

Ši juokingai šiurpi ir šiurpiai juokinga istorija padės žengiantiems į vaizduotės pasaulį vaikams susidraugauti su visais savo baubais – ir net ožiukais.

Šį pavasarį pasirodys antroji knygos dalis – šį kartą Etanas ieškos baubo savo mažajai sesutei Emai. Ar jam pavyks surasti tinkamiausią, mažieji skaitytojai sužinos knygoje „Ei, čia mano baubas!“