2018 05 04

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Irutės Jaruševičiūtės fotografijų paroda „Dievas mus visus moko skraidyti“

Irutės jaruševičiūtės nuotr.

„Taip ir gyvenu su sparnais. Ne baltais, bet nuaustais iš skausmingų naktų ir gelbstinčių Mylimojo rankų, ištikimybės iki suklupimo ir šuolių į Pasitikėjimo, Meilės bedugnę…Tiesą sakant, manau, kad mes visi tokius sparnus turime, ir Dievas mus visus moko skraidyti, tik kievieną kitu būdu“, – taip rašė jau sunkiai sirgdama šviesios atminties gydytoja-akušerė Banga Kulikauskaitė, iškeliavusi Amžinybėn kiek daugiau nei prieš metus. Daugelio atmintyje ji liko kaip nepaprasto švelnumo ir gerumo medikė, tiesiogine ir perkeltine prasme atsiklaupdavusi prieš kiekvieną užgimstančią gyvybę, nepadariusi nė vieno aborto, o tikėjimo broliams – žadą atimantis giliausio atsidavimo Dievui liudijimas. 

Kauno Krikščioniškieji gimdymo namai buvo pirmoji ir pagrindinė Bangos Kulikauskaitės darbovietė iki pat jos mirties. Fotografės Irutės Jaruševčiūtės – artimos Bangos bičiulės ir bendražygės skleidžiant Gyvybės kultūrą – darbų paroda „Dievas mus visus moko skraidyti” papuoš šios ligoninės skyriaus sienas.  I. Jaruševičiūtės fotografijose užfiksuotos gimdymų akimirkos, kuriuos priėmė gydytoja B. Kulikauskaitė. Šios nuotraukos, dalijasi fotografijų autorė – tai  padėkos Dievui už gyvybę išraiška ir siekis perteikti Gimimo stebuklo šventumą. Paroda „Dievas mus visus moko skraidyti“ – I. Jaruševičiūtės siekis įamžinti gydytojos Bangos Kulikauskaitės atminimą, jautria menine kalba liudyti apie šventą pašaukimą – Motinystę, Dievo dovaną – gyvybę, kurią turime priimti su Meile. Dokumentinių fotografijų ekspozicija bus nuolatinė.  Tai – parodos autorės dovana Kauno Krikščioniškiesiems gimdymo namams.  Parodos gamybą finansavo UAB Fujifilm Lietuva, UAB ,,Berlin Chemie Menarini Baltic”, KG bendruomenės nariai, Krikščioniškųjų gimdymo namų darbuotojai.   

Parodos „Dievas mus visus moko skraidyti” atidarymas vyks š. m. gegužės 7 d., pirmadienį, Kaune, Krikščioniškuoiuose gimdymo namuose (Miško g. 27, įėjimas iš vidinio kiemo). Prieš tai parodos lankytojai kviečiami drauge dalyvauti Šv. Mišiose Krikščioniškųjų gimdymo namų koplyčioje.

Irutės jaruševičiūtės nuotr.
Irutės jaruševičiūtės nuotr.
Irutės jaruševičiūtės nuotr.
Irutės jaruševičiūtės nuotr.