Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2018 05 25

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Ką Dalai Lama mano apie laimę?

Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama XIV. EPA nuotrauka

Birželio mėnesį Lietuvoje viešėsiantis Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama XIV yra vienas žinomiausių ir populiariausių budizmo vienuolių.

Patys budistai tiki, kad Dalai Lama XIV, kuris yra ilgiausiai gyvenantis Dalai Lama, atgimė, nes norėjo pasauliui ir toliau skleisti taiką, šviesą ir meilę. Ši trejybė lydi vieną didžiausių mūsų siekiamybių ir vertybių – laimę. Apie ją birželio 14 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje, paskaitoje „Laimės menas“, Lietuvos žmonėms pasakos Dalai Lama XIV.

Nors Dalai Lama niekuomet paskaitų neskaito iš lapo, o kalba iš sielos gelmių ir širdies, susipažinkite su keletu įkvepiančių ir inspiruojančių Dalai Lamos XIV minčių apie laimę ir kaip ją pasiekti.

Jeigu manote, kad esate per mažas kažką pakeisti, pamiegokite su uodu.

Didžiausia vidinė ramybė kyla ugdant meilę ir atjautą. Kuo labiau rūpinamės kitų laime, tuo geriau jaučiamės patys. Ugdydami šiltus jausmus kitiems nuraminame protą. Tai padeda išsklaidyti bet kokias baimes ar abejones ir susidoroti su kliūtimis. Tai yra pagrindinis gyvenimo sėkmės šaltinis.

Žmonės pasitenkinimo ir laimės siekia eidami skirtingais keliais. Jeigu jie nėra jūsų kelyje, nereiškia, kad jie pasiklydo.

Mūsų gyvenimo tikslas – būti laimingiems.

Puoselėjant pozityvų požiūrį, galima būti laimingam net pačiomis nepalankiausiomis aplinkybėmis. Tad būkite optimistai – šis jausmas geresnis.

Būkite geresni, kai tai įmanoma. O tai įmanoma visada.

Pradžioje žmogus aukoja savo sveikatą siekdamas uždirbti pinigų. Paskui jis leidžia tuos pinigus sveikatai sugrąžinti. Jis taip nerimauja dėl savo ateities, kad niekada neturi laiko mėgautis dabartimi. Tad jis negyvena nei dabartyje, nei ateityje. Žmogus gyvena taip, lyg niekada nemirtų, o mirdamas gailisi, kad taip ir negyveno.

Jei problemą išspręsti galima – nereikia dėl jos nerimauti. Jei problemos išspręsti negalima – nerimauti beprasmiška.

Gerąsias savybes reikia pasėti ir auginti mėnesių mėnesius, metų metus. Nesitikėkite, kad, šiąnakt nuėję miegoti kaip paprasti žmonės, rytoj atsikelsite pasiekę didelių dvasinių laimėjimų.

Jei leisime pykčiui užgožti mūsų meilę ir atjautą, paaukosime svarbiausią žmogišką gebėjimą – išmintį, leidžiančią skirti gera nuo bloga. Pyktis, kaip ir savanaudiškumas, bene rimčiausia šiuolaikinio pasaulio bėda.

Atminkite, kad kartais tai, jog negavote, ko norėjote, yra sėkmės ženklas.

Kuo jus labiau motyvuos meilė, tuo drąsiau ir laisviau jausitės.

Kad būtume laimingi, turime išmokti norėti to, ką turime, o ne turėti tai, ko norime.

Kai esate nepatenkintas, visuomet norite daugiau, daugiau, daugiau. Taip savo norų galite niekada neišpildyti. Tačiau, jei jausitės patenkintas, sau galėsite pasakyti: „Taip, aš jau turiu viską, ko man iš tiesų reikia“.

Metuose yra tik dvi dienos, kuomet negalima nieko daryti. Viena vadinasi vakar, o kita – rytoj. Šiandiena yra diena, kai galite mylėti, tikėti, veikti ir, svarbiausia, gyventi.

Kai nebegalime pakeisti situacijos, susiduriame su iššūkiu pakeisti save.

Pirmiausia turite išmokti duoti ir už tai nesitikėti nieko gauti.

Jeigu norite kito veide matyti šypseną, šypsokitės patys.

Gailestingumas ir laimė – tai ne silpnumo ženklai, priešingai – jie simbolizuoja stiprybę.

Reikia stengtis būti geresniam ne už kitą, o už ankstesnį save.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Lietuvoje birželio 13–14 d. Dalai Lama XIV viešės jau ketvirtą kartą. Šis jo vizitas skirtas ne tik pasimatyti su šalies, kurią jis visuomet palaikė, gyventojais, bet ir pasveikinti Lietuvą šimtmečio proga.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite