2018 05 31

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Netrukus gali būti pradėta byla dėl G. K. Chestertono paskelbimo šventuoju

G. K. Chesterton

Į pabaigą artėjant katalikų mąstytojo Gilberto Keitho Chestertono gyvenimo tyrimui, rašytojo gerbėjai visame pasaulyje viliasi, kad netrukus gali būti pradėta byla dėl jo paskelbimo šventuoju, rašo dienraštis „Crux Now“.

„Chestertonas išsiskiria kaip tas šventasis, kuris prieštarauja pasauliui kovodamas su bloga filosofija ir blogu mąstymu“, – teigia Amerikos Chestertono draugijos prezidentas Dale Ahlquistas.

„Chestertonas tikrai buvo tas, kuris tapo priešprieša savo amžiui. Jis iš tiesų tapo daugelio atsivertimų priežastimi. Yra šimtai žmonių, kurie atsivertė į kaalikybę sutikę G. K. Chestertiną, o aš tikrai esu vienas jų“, – kalbėjo D. Ahlquistas.

G. K. Chestertono gyvenimo tyrimą, kurį planuojama baigti šią vasarą, vykdo kanauninkas Johnas Udris. Vėliau surinkta medžiaga bus persiųsta Northemptono vyskupui Peteriui Doyle’ui, kuris konsultuosis su Vatikanu dėl to, ar pradėti beatifikacijos procesą.

D. Ahlquistas teigia, kad sprendimą greičiausiai sužinosime šį rudenį.

G. K. Chestertonas (1874-1936) per savo gyvenimą parašė gausybę romanų, eilėraščių, filosofinių ir teologinių esė. Vedęs Frances, jis tapo dievotu anglikonu, o 1922 atsivertė į katalikybę. Vieni žymiausių jo kūrinių yra „Ortodoksija“, „Žmogus, kuris buvo ketvirtadienis“, detektyvų apie tėvą Brauną serija, „Rutulys ir kryžius“.

D. Ahlquistas argumentuoja, kad yra daug priežasčių G. K. Chestertono beatifikacijai, ypatingai „jo herojiškos dorybės, jo gerumas ir nuolankumas“. Tačiau, anot D. Ahlquisto, G. K. Chestertonas labiausiai išsiskyrė kaip tvirtas tikėjimo ir proto gynėjas.

„Jis regėjo išpuolį prieš šeimą, prieš pačią gyvybę, prieš tikėjimą, tačiau taip pat prieš protą ir gerą, solidų, racionalų mąstymą. Jis žinojo, kad žmonės ima vadovauti remdamiesi savo nuotaikomis ir emocijomis“, – teigė D. Ahlquistas.

Jo teigimu, šiandien pasaulyje mažėjant sveiko proto, kaip niekada reikalingas tampa šventasis, kuris būtų priešprieša laikmečio kultūrai. Jis pacitavo G. K. Chestertono mintį apie Šv. Tomą Akvinietį: „Kartais amžius yra averčiamas šventojo, kuris tam amžiui prieštarauja labiausiai.“

D. Ahlquistas išreiškė viltį, kad vyskupas Doyle’as priims pozityvų sprendimą ir rekomenduos Šventųjų skelbimo kongregacijai pradėti oficialią beatifikacijos bylą.

 

Parengta pagal „Crux Now“