Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

Skaitymo ir žiūrėjimo laikas

21 min.

Teatro elitas. Laiką pergudravusi baleto solistė A. Gineitytė

Balerina Aušra Gineitytė Michailo Fokino kompozicijoje „Mirštanti gulbė“ (1990 m.). Michailo Raškovskio nuotrauka

Ne visiems menininkams laikas tiksi vienodai. Baleto artistų sceninis gyvenimas trunka vos dvidešimt metų. Vėliau vieni keičia kitus, kiti keičia dar kitus. Ir taip be paliovos sukasi baleto artistų karjeros ratas.

Baleto solistė AUŠRA GINEITYTĖ, regis, pergudravo laiką. Dvidešimt metų ji šoko solinius vaidmenis Lietuvos operos ir baleto teatre, vėliau tapo viena pagrindinių šokėjų choreografės Anželikos Cholinos spektakliuose. O paskutinį kartą sušoko būdama penkiasdešimties metų legendiniame A. Cholinos spektaklyje „Moterų dainos“.

„Balete reikia tvirto charakterio. Nesu aš kraštutinė perfekcionistė, bet kai imuosi noriu daryti, kiek galiu geriausia“, – interviu metu sako A. Gineitytė.

Šiandien Aušra Gineitytė – Nacionalinės Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus dėstytoja, jau daug metų savo didelę patirtį perduoda mokiniams, būsimiems baleto artistams.

Ne visi meno žmonės įsimenami, kiti tyliai ir ramiai praeina be pėdsako. Bet yra tų, kurių talentai išjudina, sukrečia žiūrovų pasaulius, įamžina akimirkas. Baleto artistė Aušra Gineitytė, be abejo – viena jų.

Lietuvos teatro sąjunga pristato videoprojektą „Teatro elitas“ apie žymiausius ir svarbiausius vyresnės kartos teatro menininkus. Videointerviu jie dalijasi savo išskirtine kūrybine patirtimi ir atsako į įvairius klausimus apie kūrybą, menininko profesiją, gyvenimą teatru.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:


Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite