Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2018 07 04

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Birutės Nomedos Stankūnienės tapybos paroda Florencijoje

Birutė Nomeda Stankūnienė: „Atsiveriu ir sklendžiu į vidinę nežinią. Tačiau esu saugi, nes visada atsiremiu į kažką tikra.“ Ši paroda – tai dalis atradimų, kuriais Birutė nori pasidalinti. Kūrybos vyksmas ir laikas dirbtuvėse jai metas, kai ji gali ramiai pamąstyti apie save, aplinką, praeitį ir dabartį. Atidesniu žvilgsniu, atvira širdimi… Spalvos ir formos drobėje seka mintis ir pojūčius. Kartais norisi viską ištrinti ir tapyti iš naujo. O kartais pakanka kelių potepių drobėje ir junti darną.

Birutė Nomeda 2009 m. baigė Vilniaus dailės akademiją. Per pastaruosius 10 metų jos darbai buvo eksponuoti daugiau negu 30 kartų, įskaitant 3 kartus JK. Menininkės darbus plačiai pristatė Lietuvos ir tarptautinė žiniasklaida, kaip antai BBC ir „CNC News“ (Kinijos nacionalinė naujienų agentūra). Birutė Nomeda toliau tobulina savo meistriškumą ir unikalią saviraišką Londono Slade meno mokyklos kursuose, o pastaruoju metu ir personaliai pakviesta į šios mokyklos rezidenciją.

Paroda Florencijoje yra rengiama bendradarbiaujant su didžiausio Italijos ir vieno pagrindinių Europos bankų UNICREDIT filialu Baltijos šalyse.

Meno kritikė Dangira Bužytė: „Birutės Nomedos darbai įtaigiai perduoda psichologines būsenas. Atsiremdama į savo patirtį ir pasitelkdama abstraktų stilių menininkė palieka erdvės asmeninei žiūrovo interpretacijai. Tapytoja yra viena iš nedaugelio Lietuvos meno scenoje, gebanti labai autentiškai – kartais skausmingai – dalintis egzistenciniais išgyvenimais savo kūkyboje.“

Daugiau apie menininkę www.birutenomeda.com.

„Galleria Immaginaria“ yra nuo 1993 metų Florencijoje veikianti, abstrakčiąją kūrybą propoguojanti, profesionali meno galerija. Ji nuosekliai dirba ir su vyresniosios abstrakcionizmo kartos menininkais, pavyzdžiui, Italijos abstrakcionizmo judėjimo „Gruppo Forma 1“ nariais, ir su talentingais šiuolaikiniais menininkais. Galerija pristato menininkus meno renginiuose ne vien Italijoje, bet ir kitose šalyse. Ši paroda bus pirmoji, kurioje „Galleria Imaginaria“ pristatys Lietuvos menininkės kūrybą.

Daugiau apie galeriją www.galeriaimmaginaria.com.

Kas yra „bernardinai“?

Arba kodėl „Bernardinai.lt“ yra nemokama žiniasklaida ir kodėl kviečiame tapti partneriais paremiant.