2018 07 18

Gailė Garnelytė

bernardinai.lt

Skaitymo ir žiūrėjimo laikas

9 min.

Nebylieji miesto dalyviai. Darbo vieta, kuri padeda žvelgti ramiau

Verslo centras „Quadrum“. Vyginto Skaraičio / „Fotobanko“ nuotrauka

Videoreportažų ciklas „Nebylieji miesto dalyviai“ – tai žvilgsnis į skirtingų laikotarpių mūsų architektūros objektus per sociokultūrinę prizmę. Jeigu ši tylioji architektūra galėtų prabilti, ką ji mums apie mus pačius pasakytų?

Šiuolaikinės architektūros verslo centras „Quadrum“ įsikūręs naujajame Vilniaus centre, šalia Neries, Konstitucijos prospekte. Tai prestižinis sostinės rajonas, pritraukiantis didžiąsias verslo kompanijas ir didelius žmonių srautus. Verslo centrą projektavo „arches“ (Lietuva), SLH (Danija) ir „LSA atchitects“ (Norvegija) architektai.

Edgaras Neniškis, „arches“ architektas, pasakoja, kad Norvegijos ir Danijos kompanijos pasiūlė verslo centro su vidiniu kiemu koncepciją. Idėja – kiemą apstatyti kylančiais į viršų trimis bokštais. Architektas džiaugiasi, kad, užsienio kompanijoms laimėjus konkursą ir pasitelkus į pagalbą lietuvius architektus, šiems teko ne tik techininiai, bet ir architektūriniai, netgi atskiri urbanistiniai darbai.

„Tapome komandos dalimi“, – teigia E. Neniškis.

Pasak jo, užsakovai iš karto norėjo komplekse sukurti socializacijos erdvę, dėl to kiemas ir buvo paliktas. Mat Vilniuje vis dar trūksta organizuotų viešųjų erdvių.

„Kieme pasodintos pušys, kad Vilniuje tarytum būtų sukurta mažoji Nida. Tai irgi yra šios viešosios erdvės ypatybė, nes eini ir randi ne grįstą akmenų lauką, o kitokio įvaizdžio skvero, parko zoną“, – pasakoja architektas.

Verslo centre yra ir meninių akcentų. Vienoje pusėje – augalai, kitoje – K. E. K. Olseno skulptūra „Moteris, siekianti vėjo“. Ji tarsi vartai į komplekso vidų.

„Šis pastatas labai padeda ramiau į viską pasižiūrėti. Tai vieta, kur galima dirbti, kurti ramiai“, – sako E. Neniškis.

Vyginto Skaraičio / „Fotobanko“ nuotrauka
Vyginto Skaraičio / „Fotobanko“ nuotrauka
Vyginto Skaraičio / „Fotobanko“ nuotrauka

 

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

 

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu