2018 07 26

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Bus pristatytas Trakų Dievo Motinos paveikslo vainikavimo jubiliejui skirtas pašto ženklas

Pašto ženklai Trakų Dievo Motinai. Dailininkė – Agnieszka Sancewicz.

Liepos 27 d. 13 val. Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje bus pristatyta Lietuvos ir Lenkijos paštų išleista bendra pašto ženklų laida, skirta paminėti Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, paveikslo vainikavimo 300 metų jubiliejui.

Tai pirmoji Lietuvos pašto kartu su Lenkijos paštu išleista bendra pašto ženklų laida. Pašto ženklus kūrė lenkų dailininkė Agnieszka Sancewicz.

Pašto ženklai Trakų Dievo Motinai. Lietuvos pašto nuotrauka
Trakų Dievo Motina, XVI a., be aptaiso. Bažnytinio paveldo muziejaus nuotrauka
Trakų Dievo Motina. Aptaisas 1723 m., karūna XVII a. Bažnytinio paveldo muziejaus nuotrauka

Bendros pašto ženklų laidos pristatyme dalyvausiantis Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas džiaugėsi, kad Dievo Motina vienija lietuvių ir lenkų tautas – pirmieji du už Romos ribų vainikuoti Švč. Mergelės Marijos paveikslai buvo Čenstakavos (1717 m.) ir Trakų (1718 m.) Dievo Motinos atvaizdai, o pirmąjį bendrą šimtmečius švenčiančių valstybių pašto ženklą puošia Trakų Dievo Motinos atvaizdas.

Kartu su naujuoju pašto ženklu bus išleistas ir pirmosios dienos vokas. Penktadienį pašto korespondencija, apmokama naujuoju pašto ženklu, Trakų pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Lietuvos vyskupai šiuo metus yra paskelbę Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, metais. Minėti šią reikšmingą sukaktį kviečia ir LR Seimas, kuris 2018-uosius taip pat yra paskelbęs Lietuvos Globėjos, Trakų Dievo Motinos, paveikslo karūnavimo 300-ųjų metinių minėjimo metais.

Vilniaus arkivyskupijos informacija