2018 08 08

Gailė Garnelytė

bernardinai.lt

Skaitymo ir žiūrėjimo laikas

9 min.

Nebylieji miesto dalyviai. Netipiškas kvartalas netipiškoje vietoje – Rasų namai

Rasų namai. Rolando Paleko architektų studijos nuotrauka

Videoreportažų ciklas „Nebylieji miesto dalyviai“ – tai žvilgsnis į skirtingų laikotarpių mūsų architektūros objektus per sociokultūrinę prizmę. Jeigu ši tylioji architektūra galėtų prabilti, ką ji mums apie mus pačius pasakytų?

Kaip kuriama šiuolaikinė architektūra? Architektai Rolandas Palekas ir Rytis Mikulionis pasakoja, kaip sostinėje šalia Pavilnių regioninio parko atsirado gyvenamasis kvartalas „Rasų namai“.

Apleistą amunicijos sandėlių rajoną miške du architektai iš skirtingų studijų pavertė įspūdingu 18 privačių gyvenamųjų namų kvartalu. Ankštoje ir siauroje teritorijoje radosi pastatai, derantys ir su gamtine aplinka, ir su vietos tarpukario paveldu. Gyvenamasis kvartalas „Rasų namai“ sostinėje pastatytas 2015 m.

R. Mikulionis pastebi, kad neretai tokie nišiniai, siauram ratui skirti projektai tampa gana populiarūs. Viršutiniai Rasų namai buvo išpirkti dar nepradėjus jų statyti.

„Toks kvartalas, kur nėra tvorų, kur visi priversti draugiškai bendrauti, galbūt skatina bendruomeniškumą. Žmogus, atėjęs čia gyventi, privalo tai suprasti“, – sako R. Palekas.

„Dažnai architektai susilaukia priekaištų, kad jų kūriniai nesuprantami masėms. Šitoje vietoje jis buvo gana populiarus, gerai priimtas vartotojų ir puikiai įvertintas profesionalų. Tai mane labiausiai džiugina“, – kalba R. Mikulionis.

Rolando Paleko architektų studijos nuotrauka
Rolando Paleko architektų studijos nuotrauka
Rolando Paleko architektų studijos nuotrauka

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

 

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu