2018 08 08

Gailė Garnelytė

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Netipiškas kvartalas netipiškoje vietoje – Rasų namai

Kaip kuriama šiuolaikinė architektūra? Rolandas Palekas ir Rytis Mikulionis pasakoja, kaip sostinėje, šalia Pavilnių regioninio parko, atsirado gyvenamasis kvartalas „Rasų namai“.

Tęsiame videoreportažų ciklą „Nebylieji miesto dalyviai“ – tai žvilgsnis į skirtingų laikotarpių mūsų architektūros objektus per sociokultūrinę prizmę. Jeigu ši tylioji architektūra galėtų prabilti, ką ji mums apie mus pačius pasakytų?

Apleistą amunicijos sandėlių rajoną miške du architektai iš skirtingų studijų pavertė įspūdingu 18 privačių gyvenamųjų namų kvartalu. Ankštoje ir siauroje teritorijoje radosi pastatai, derantys ir su gamtine aplinka, ir su vietos tarpukario paveldu. Gyvenamasis kvartalas „Rasų namai“ sostinėje pastatytas 2015 m.

R. Mikulionis pastebi, kad neretai tokie nišiniai, siauram ratui skirti projektai, tampa gana populiarūs. Viršutiniai Rasų namai buvo išpirkti dar nepradėjus jų statyti.

„Toks kvartalas, kur nėra tvorų, kur visi priversti draugiškai bendrauti, jis galbūt skatina bendruomeniškumą. Žmogus, atėjęs čia gyventi, privalo tą suprasti“, – sako R. Palekas.

„Dažnai architektai susilaukia priekaištų, kad jų kūriniai nesuprantami masėms. Šitoje vietoje jis buvo pakankamai populiarus ir gerai priimtas vartotojų bei puikiai įvertintas profesionalų. Tai mane labiausiai džiugina“, – kalba R. Mikulionis.

Žiūrėkite ir kitus ciklo „Nebylieji miesto dalyviai“ vaizdo pasakojimus:

Apie KTU CHEMINIŲ TYRIMŲ LABORATORIJĄ pasakoja Vaidas Petrulis
Apie „QUADRUM“ VERSLO CENTRĄ pasakoja Edgaras Neniškis
Apie KOMPOZITORIŲ NAMUS pasakoja Marija Drėmaitė
Apie LIETKOOPSĄJUNGOS ADMINISTRACINĮ PASTATĄ pasakoja Tomas Grunskis


Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.