Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2018 08 14

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min.

Vaikų knygų lentynų naujienos

Pixabay.com nuotrauka.

Pašėlęs pasakojimas apie berniuką ir jo tėtį

David Walliams „Blogas tėtis“. Vilnius: „Tyto alba“, 2018 m. Iš anglų kalbos vertė Emilija Ferdmanaitė.

Davidas Walliamsas – britų rašytojas, dėl kurio juokingų ir įdomių knygų visi Jungtinės Karalystės vaikai eina iš proto! Jos išverstos į daugiau kaip 30 kalbų ir milijoniniais tiražais parduodamos visame pasaulyje.

Jei tau patinka šio autoriaus „Močiutė plėšikė“, „Klastinga tetulė“, „Didysis senelio pabėgimas“, skaityk ir „Blogą tėtį“!

Susipažink su Frenku ir jo tėčiu. Blogu tėčiu? Ne, Frenkui jo tėtis – pats geriausias pasaulyje! O dar jis buvo pats geriausias lenktynininkas, bet po avarijos prarado darbą ir sveikatą, ir dabar šlubuoja su medine koja. Bet tai Frenkui visiškai nesvarbu. Nesvarbu ir tai, kad tėtis visai neturi pinigų – nė skatiko, ir jie su Frenku priversti skursti. Frenkas vis tiek myli savo tėtį. Tėtį, kuris, norėdamas išbristi iš skurdo ir atiduoti skolas, padarė kai ką labai negero – ir net pakliuvo į kalėjimą. Tačiau dėl to tėtis netapo blogesnis, net jei visi mano kitaip. Ir Frenkas padarys viską, kad padėtų tėčiui.

„Blogas tėtis“ – tai pašėlęs ir labai juokingas pasakojimas apie berniuką, kuris ėjo lenktynių su visų didžiausiais blogiukais. Apie Frenką, patį geriausią paties geriausio tėčio sūnų! 

Virėjos Irenos byla, arba Ko naujoji virėja deda į savo patiekalus?

Tomas Dirgėla „Domas ir Tomas. Virėjos Irenos byla.“ Vilnius: „Tyto alba“, 2018 m. Iliustravo Rytis Daukantas. 

Tomas Dirgėla – vaikų rašytojas, užaugęs Palangoje ir pradėjęs kurti jau pradinėse klasėse. Tomo nuomone, pasaulį nuo liūdesio gali išgelbėti tik vaikai ir juokas. Tad jauniesiems skaitytojams jis dovanoja jau ketvirtą knygą apie jaunų detektyvų nuotykius.

Pirmoji šios serijos knyga „Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla“ 2017 m. pelnė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) premiją už geriausią metų knygą vaikams. 

Nauja Domo ir Tomo byla! 

Pati nemėgstamiausia Miestamiesčio Miestiečių mokyklos mokinių vieta per amžius buvo valgykla. Kaip ir visur. Bet vieną dieną viskas apsiverčia aukštyn kojomis ir prie tos valgyklos kasdien ima driektis ilgiausios eilės! Atrodo, nieko čia blogo? Bet kai vaikams ima byrėti dantys, Domui su Tomu kyla įtarimų dėl naujosios mokyklos virėjos Irenos Kulšytės. Kas ji? Ko naujoji virėja iš tiesų deda į savo patiekalus? Kaip su šia istorija susijęs Kulšytės vyras? O kokių nesuvestų sąskaitų su Irena Kulšyte turi Domo močiutė? Ar ateis metas, kai guminukai bus dalijami už dyką? Dėl guminukų – neaišku, bet visi kiti atsakymai tavęs laukia šioje knygoje!

Labai puiki knyga.

Tomas Dirgėla, rašytojas

Siūlau perskaityti.

Autoriaus žmona 

Užduočių nuotykius mėgstantiems vaikams

Peter Houghton ir Jane Worroll „Žaiskime miške“. Vilnius: „Briedis“, 2018 m. Vertė Ema Bernotaitė.

Leidykla „Briedis“ skaitytojams pristato serijos tėvams „Pabučiuok mane“ naujieną – Peterio Houhgtono ir Jane Worroll knygą „Žaiskime miške“. Joje autoriai pateikia lauko žaidimų, darbelių ir užduočių nuotykius mėgstantiems vaikams.

Aktyvus laisvalaikis, žaidimai ir mokymasis gamtoje lavina vaikų vaizduotę, skatina pasitikėti savimi ir stiprina savivertę. Šioje knygoje tėvai ir kiti vaikus prižiūrintys asmenys ras daugybę idėjų, ką įdomaus ir prasmingo nuveikti miške su vienu, dviem ar didesne grupe vaikų. Sužinosite, kaip išmokyti vaikus išgyvenimo įgūdžių, sukurti įvairių rankdarbių iš miško gėrybių, kokie žaidimai suteikia žinių apie gamtą ir gyvūnus. Vaikai išmoks pasidaryti lanką ir strėlių, įspūdingų galvos apdangalų, papuošalų ir stebuklingų lazdelių – visko vien iš tų medžiagų, kurių ras miške. Taip pat sužinos, kaip gamtoje pasistatyti pastogę, sukurti laužą, megzti įvairius mazgus. Vienas knygos skyrius skiriamas komandiniams užsiėmimams, kurie pravers per gimtadienio šventes ar kitus vaikų susibūrimus. Autorių siūlomos veiklos tinka vaikams nuo 3 iki 11 metų – jas galima pritaikyti pagal amžių ir gebėjimus.

Nesvarbu, ar tyrinėti keliausite į mišką, ar parką, pasinaudoję šios knygos patarimais aktyviai, linksmai ir įdomiai praleisite laiką gamtoje, o vaikai įsitrauks į stebuklų kupiną pasaulį!

Vienas knygos autorių Peteris Houghtonas yra kvalifikuotas ir daug patirties turintis medžio darbų specialistas, o Jane Worroll įgijusi aplinkos apsaugos magistro laipsnį. Ji dvylika metų dirbo miškininke ir stebėjo saugomas gyvūnų rūšis. Šiuo metu jie kartu veda Miško mokyklos užsiėmimus vaikams Londone.

Išmok skaityti su Peliuku ir Liuka!

Kerry Shawn Keys „Peliukas ir Liuka“. Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018 m. Iš anglų kalbos vertė Sonata Paliulytė. Dailininkė – Giedra Purlytė.

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla šią vasarą pasirūpino ir mažaisiais savo skaitytojais. Pasirodė nauja Kerry Shwan Keys skiemenuota knygelė vaikams „Peliukas ir Liuka“, kuri sudomins mažuosius ir pasakojama istorija, ir galimybe mokytis skaityti patiems. Puikiai iliustruota knygelė tinka skaityti pasakai prieš miegą.

Kartą gyveno maža mergaitė Liucija, visų vadinama Liuka. Ji turėjo minkštą lovelę ir daugybę žaislų. Su žaislais meiliai draugavo, bet į lovelę gulti nemėgo. Kartą, negalėdama užmigti ji dairėsi po kambarį – ir staiga kažkas pakuteno jai kojos pirštelį. Būtų buvę baisu, bet kutulys labai smagiai kuteno. Ir netikėtai ėmė ropštis jai per koją į lovytę! Kas gi tai buvo?

Ši knygelė apie draugystę skirta 3–6 metų skaitytojams. Ir draugaujantiems su lovele, ir nelabai. Ji gali būti skaitoma ir kartu su tėvais, ir pačių vaikų savarankiškai – jos tekstas pateiktas skie-me-nuo-tas, kad mažiesiems būtų lengviau paties perskaityti galbūt pačią pirmąją savo istoriją.

Kerry Shawnas Keysas – žinomas Lietuvoje poetas, prozininkas, vertėjas, gimęs JAV. Pirmą kartą atvyko į Lietuvą 1996 m. Iš viso yra išleidęs apie 40 eilėraščių bei vertimų knygų.

Giedra Purlytė – knygų iliustruotoja, tapytoja, Dailininkų sąjungos narė, Lietuvoje ir užsienyje dalyvauja parodose, tarptautiniuose tapybos pleneruose.

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu