Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2018 08 19

Kostas Kajėnas

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Amerikos lietuvis: augdamas JAV ieškojau atsakymo į klausimą, ką man reiškia Lietuva

Vaizdo pokalbyje „We Connect Lithuania“ programos dalyvis LUKAS DUMAŠIUS pasakoja, kaip išsaugoti lietuvybę Amerikoje ir ką jis atrado lankydamasis Lietuvoje. Lukas kalba apie patirtį lietuviškoje mokykloje JAV, lietuvybės paieškas, karjeros pasirinkimus ir apsilankymą Lietuvoje. 

Liepos 4 dieną Valstybės pažinimo centre „Global Lithuanian Leaders“ organizacija paskelbė naujos, lietuvių diasporos jaunimui skirtos profesionalių stažuočių ir modernios Lietuvos pažinimo programos „We Connect Lithuania“ pradžią. Ši programa tęsėsi daugiau nei pusantro mėnesio ir tik per Žolinę paskutiniai programos dalyviai išvyko namo.  

„We Connect Lithuania“ programa yra skirta Lietuvos diasporos jaunimui. Programa siūlo 16–18 metų moksleiviams ir 18–25 metų universitetų studentams 6 savaičių trukmės efektyvią ir prasmingą profesinę bei savanorystės vasaros patirtį Lietuvoje įsikūrusiose įmonėse, viešojo sektoriaus ir socialinio verslo bendrovėse. Taip pat programos dalyviai turėjo galimybę atrasti bei nagrinėti savo lietuviškąją tapatybę, aktyviai dalyvauti nacionaliniuose renginiuose, pažinti modernią Lietuvą, sutikti ją kuriančių įkvepiančių lyderių bei prisidėti prie Lietuvos ateities kūrimo.

„Ši iniciatyva gimė iš vizijos sukurti edukacinę kelionę į Lietuvą, kad ji taptų neatsiejama kiekvieno jauno pasaulio lietuvio gyvenimo dalimi. Tai galimybė pajusti autentišką modernią Lietuvą kartu įgyjant patirties ir žinių praktikos ir savanorystės  Lietuvoje metu“, – kalbėjo Kamilė Naraitė, programos „We Connect Lithuania“ vadovė.

Pagrindinis GLL jaunimo programos „We Connect Lithuania“ tikslas – suteikti Lietuvos diasporos jaunimui galimybių įgyti profesionalių įgūdžių, susipažinti su kitais lietuviais iš viso pasaulio ir geriau susipažinti su modernia Lietuvos valstybe ir kultūra. Į Lietuvą šešių savaičių stažuotei buvo atvykę moksleivių bei studentų ne tik iš JAV, bet ir Kanados, Australijos. 

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu