2018 09 22

Milda Vitkutė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Atmintinė norintiesiems susitikti popiežių

EPA nuotrauka

Popiežiaus Pranciškus jau Lietuvoje. Atmintinė prieš keliaujant su juo susitikti.

Susiplanuokite kelionę

Planuokite atvykti iš anksto. Jei vyksite automobiliu, pasitikrinkite ribojamo eismo schemas (Vilniuje eismas ribojamas šeštadienį, Kaune – sekmadienį), pasitikrinkite siūlomas pakavimo vietas. Dėl eismo ribojimų ir žmonių srautų, rekomenduodama į miesto centrą vykti viešuoju transportu – tiek Vilniuje, tiek Kaune susitikimų su popiežiumi dienomis jis bus nemokamas, bus papildomų maršrutų, transportas kursuos dažniau ir ilgiau. Visa informacija čia.

Nabeel Syed/Unsplash.com nuotr.

Pasiimkite kvietimus

Nors galima naudotis elektroniniu bilietu, apsidraudimui kvietimą siūloma atsispausdinti. Kvietimai į susitikimus su popiežiumi yra neparduodami. Jei dar neturite, kvietimų galima pasiimti prieš renginį informacinėse palapinėse (Kaune Rotušės aikštėje, Vilniuje – Odminių skverelyje priešais katedrą). Tačiau net jei kvietimai pasibaigs, susitikimuose su popiežiumi galima dalyvauti ir be jų – renginio vietų prieigose yra parengti papildomi sektoriai, paruoštos vietos su ekranai. Taip pat popiežių galima pamatyti jam į renginius atvykstant papamobiliu. Kelionės schema čia.

Jei turite nepanaudotų kvietimų, prieš renginius juos prašome atnešti į informacines palapines, kad galėtume perduoti kitiems.

popieziausvizitas.lt

Patikra prie įėjimų į sektorius

Pasilikite pakankamai laiko įeiti į susitikimo su popiežiumi teritoriją. Žemėlapyje susiraskite įėjimą į savo sektorių  – pažiūrėkite, kaip patogiausia jį pasiekti. Prie įėjimus į sektorius bus patikra. Laikykitės jūsų biliete rekomenduojamo atvykimo laiko, taip patys sklandžiai įeisite ir kitiems nesudarysite nepatogumų.

Galimų ir draudžiamų daiktų sąrašas.

Šveicarų sargyba budi popiežiaus bendrosios audiencijos šv. Petro aikštėje metu.

EPA nuotrauka

Nėra blogo oro, tik bloga apranga

Meteorologai prognozuoja, kad protarpiais lis. Nors į sektorius galima įsinešti skėčius, rekomenduojama įsigyti lietpalčius – kad kitiems neužstotume vaizdo ir nevarvintume lietaus ant kaimynų nugarų.

AFP nuotrauka

Atvykstantiems su vaikais

Vilniuje ir Kaune belaukiant popiežiaus atvykimo susitikimo vietose vyks įdomi programa, tad laukimas neprailgs. Visgi atvykstantiems su mažais vaikais siūlome įsidėti žaislų, knygelių, užkandžių, atvykti su vežimėliu, kur mažieji galėtų pasnausti.

Pixabay.com nuotrauka

Užkandis sau ir kaimynui

Popiežiaus laukimas užtruks ne vieną valandą. Nepamirškite vandens. Pasiruoškite užkandžių sau ir kaimynui. Aplinkui bus daug žmonių, puiki galimybė užmegzti pažintis.

Naudinga žinoti, kad tiek miesto centre, tiek susitikimo su popiežiumi vietose yra įrengti biotualetai.  

Unsplash.com nuotrauka

Selfiai su popiežiumi

Tiek susitikimuose, tiek laukiant kelyje bus daug progų su popiežiumi nusifotografuoti. Visgi Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas prašo, darantis selfius, nesutikti pravažiuojančio popiežiaus atsuktomis nugaromis.

Popiežius Pranciškus su jaunimu Palerme. EPA nuotrauka

Nusiteikime geranoriškai

Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas sako, jog šventę sugadinti gali tik bloga nuotaika. Jei būsime geranoriški, pakantūs vieni kitiems ir nesureikšminsime dideliam renginiui neišvengiamų nesklandumų, viskas puikiai pavyks.

EPA nuotrauka

Parengta pagal rugsėjo 20 d. Vilniaus Katedros aikštėje vykusios spaudos konferencijos informaciją.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.