2018 09 26

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

„Bendrakeleivių“ seminarų ciklas apie skyrybų vaikus

Pixabay.com nuotrauka

Šeimos ir asmens saviugdos centras „Bendrakeleiviai“ spalio 10 dieną pradės specialistų komandos parengtų praktinių seminarų ciklą apie skyrybų vaikus, kuriame laukiami ne tik skyrybų krizę patiriantys vyrai, moterys, bet ir jų artimieji.

Kaip sako viena iš seminaro lektorių, psichologė Asta Groblytė, šeimos griūtis visada yra didžiulė krizė, o skyrybų sunkumams pakelti reikia tikrai stiprių pečių.
Vaikui, kurio tėvai skiriasi, svarbu žinoti, kad jis turi ne tik savo šeimą, bet ir gentį, kuri juo rūpinasi, kuri jo nepaliks, su kuria jis gali tapatintis kaip su savo gimine ir nepraras artimųjų, kad ir kas atsitiktų jo tėvų šeimoje. Tai ne tik psichologinė atrama, bet ir vaiko tapatinimosi su gimine galimybė po to, kai jo tėvai išsiskyrė.
Artimasis – nebūtinai kraujo giminė. Pasak A. Groblytės, jis gali būti ir šeimos draugas, kuriam rūpi. Tačiau žinutę vaikui gali perduoti tą pačią, nes mes ne vien kraujo ryšiais susieti.

Seminaruose apie skyrybų vaikus, kuriuos nuo spalio 10-osios dienos kiekvieną trečiadienio vakarą Šeimos ir asmens saviugdos centre „Bendrakeleiviai“ ves Vilniaus universiteto docentė, psichologė dr. Rasa Bieliauskaitė, psichologai A. Groblytė ir Andrius Gota bei individualiosios psichologijos konsultantai Rasa Kardaitė-vėlyvienė bei Virginijus Varkalis, bus konkrečiai kalbama, kaip įvairaus amžiaus vaikus paruošti tėvų skyryboms, kad jos kuo mažiau pakenktų vaikų raidai.

Praktinių užsiėmimų metu bus galima pasimokyti pastebėti galimai išgyvenamos emocinės krizės ženklus, paieškoti geriausio būdo atsiliepti vaikų poreikius skyrybų metu ir po jų.

Dėmesio sulauks skyrybų krizės metu aktualūs klausimai – kaip toliau bendradarbiauti su buvusiu sutuoktiniu pasiskirstant atsakomybes, susijusias su vaikų auklėjimu bei priežiūra po skyrybų ir kt.

Seminarų ciklas yra atviras, taigi galima rinktis aktualias temas ir į kiekvieną užsiėmimą registruotis atskirai.

Spalio 10 dieną užsiėmimą „Mitai ir tiesa apie skyrybas“ ves individualiosios psichologijos konsultantė R. Kardaitė Vėlyvienė.

Spalio 17 dieną Rasa pakvies pasikalbėti apie tėvų tarpusavio bendravimą skyrybų metu vaikų labui: „Vaikai kaip atskira skyrybų plano dalis: kaip gyventi, bendrauti, ribos ir lankstumas“.

Spalio 24 dieną ikimokyklinukų reakcijas į skyrybas aptars psichologė dr. R. Bieliauskaitė.

Spalio 31 dieną pradinukų reakcijas į skyrybas komentuos individualiosios psichologijos konsultantas V. Varkalis.

Lapkričio 7 dienos užsiėmimas bus skirtas jaunesnių ir vyresnių paauglių reakcijoms į skyrybas. Kaip į tai reaguoja vyresni vaikai ir jaunuoliai, kalbės individualiosios psichologijos konsultantė R. Kardaitė-Vėlyvienė.

Lapkričio 14 dienos tema „Kaip likti tėčiu po skyrybų“ seminarą ves psichologas Andrius Gota.

Lapkričio 21 dieną apie bendravimą su vaiku: aktyvų klausymą ir konfliktų sprendimą kalbės psichologė A. Groblytė.

Lapkričio 28 dieną A. Groblytė pakvies pasvarstyti, kaip seneliai ir kiti artimieji gali palengvinti vaikui skyrybų patirtį.

Gruodžio 5 dieną tema praktinį seminarą tema „Kaip likti mama po skyrybų“ ves individualiosios psichologijos konsultantė R. Kardaitė-Vėlyvienė.

Daugiau informacijos apie seminarus ir registraciją