Žiūrėjimo ir skaitymo laikas

14 min.

Teatro elitas. Baleto primarijus V. Kudžma: „Man patiko kova“

Baleto primarijus Vytautas Kudžma (Vronskis) Rodiono Ščedrino balete „Ana Karenina“. Visuotinės lietuvių enciklopedijos archyvo nuotrauka

„Baimės ir nerimo prieš klasikinį spektaklį visi turi daugiausia“, – sako baleto primarijus, pedagogas ir baletmeisteris VYTAUTAS KUDŽMA.

Daugiau nei penkiasdešimt karjeros metų baleto menui paskyręs scenos aristokratas jaunystėje buvo nepralenkiamas – jis šoko visus klasikinio ir šiuolaikinio repertuaro vaidmenis. Jam buvo pavaldūs visapusiški veikėjai – emocionalūs, charakteringi, techniškai sudėtingi.

„Man patiko kova – nuolatinė, neleidžianti atsipalaiduoti. Tas užsispyrimas, valios rodymas“, – interviu metu apie save pasakoja vienas ryškiausių Lietuvos baleto šokėjų. Reiklus, darbštus ir drausmingas baleto primarijus sako, kad dėl šių savybių pasiekė aukštų rezultatų.

V. Kudžma solinę karjerą pradėjo 1967 metais Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Nė pats neįtarė, kad šiame teatre šoks, kurs ir kitus mokys visą savo gyvenimą. Po pasibaigusios šokėjo karjeros jis ilgus metus dirbo LNOBT baletmeisteriu ir pedagogu Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje.

Šiandien V. Kudžma leidžia sau ilsėtis, nors tik prieš metus pasitraukė iš baletmeisterio pareigų. Pasak maestro, patirtys, profesiniai išgyvenimai nepasimiršta, viskas artima ir svarbu tarsi vakar įvykę.

Lietuvos teatro sąjunga pristato videoprojektą „Teatro elitas“ apie žymiausius ir svarbiausius vyresnės kartos teatro menininkus. Videointerviu jie dalijasi savo išskirtine kūrybine patirtimi ir atsako į įvairius klausimus apie kūrybą, menininko profesiją, gyvenimą teatru.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien