2018 09 30

Jurgita Pocevičienė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Ko reikia kiekvienai mamai

Agnė Byčkovskienė. Mindaugo Grudzinsko nuotrauka

Pokalbis su dviejų sūnų (beveik trejų Augusto ir penkerių Dovydo) mama – Agne Byčkovskiene, grupės „Ko reikia kiekvienai mamai“ moderatore.

Gana ilgai (beveik 12 metų) buvusi bankininkė pavasarį pasiryžo permainoms – pasuko savo kelią link verslo finansų. Agnė sakanti, jog ši sritis jai visada patiko. Tuo pat metu, lyg iššūkių būtų dar maža, nusprendė suburti grupę mamų, auginančių ikimokyklinio amžiaus vaikus, skaityti kartu E. Morgan bei C. Kuykendall knygą „Ko reikia kiekvienai mamai“ ir kalbėtis apie savas patirtis. Taip 2018 m. pavasarį Vilniaus Šv. Juozapo (Pilaitės) parapijoje atsirado vakarinė „Ko reikia kiekvienai mamai“ grupė, kurios vesti Agnė atskubėdavo iš savų darbų.

Kaip kilo mintis imtis atsakomybės pačiai moderuoti grupę?

Prieš metus lankiau susitikimų ciklą „Ko reikia kievienai mamai“ Vilniaus šv. Jono Bosko parapijoje. Susitikimai patiko, o mūsų moderatorė Žydrė pasiūlė pačioms vesti. Iš tikrųjų po kurso, kai jau viskas baigėsi, jaučiau, kad kažko trūksta. Tris mėnesius susitikinėdavime, kalbėdavomės, ir tai jau tapo geru įpročiu išbėgti iš namų nuo buities prie smagių pašnekesių. Taigi parašiau laišką Vilniaus arkivyskupijos šeimos centrui, kuris tuo metu paskelbė apie „Ko reikia kiekvienai mamai“ grupės moderatorių mokymus, kad norėčiau vesti.

Minėjai, kad tau patiko „Ko reikia kiekvienai mamai“ susitikimai, gal daugiau apie juos?

Susitikimai vykdavo kartą per savaitę, skaitydavome po knygos skyrių bei kalbėdavomės perskaityta tema. Iš knygoje aprašytų mamų pasakojimų supratau, kad daugelis jų susiduria su tomis pačiomis problemoms. Mes pavargstame, pamirštame save ir stengiamės tenkinti kitų poreikius, būti geros mamos, rūpintis vaikais ir viską suspėti, o kur mūsų poreikiai? Jie prislopinti, nes tam nėra laiko. Manau, kad tai – nuostabus kursas, per kurį mamos randa bendraminčių. Susitikimų metu gavau daug naudingų įžvalgų ir prisiminiau savo poreikius.

Ar pastebėjai skirtumų tarp grupės moderavimas ir dalyvavimo?

Taip, labai skiriasi. Lankydama kursą temas perėjau pirštų galiukais. Svarbiausia buvo ateiti į susitikimą, o šnekų jau rasdavome (šypsosi). Moderuojant grupę susitikimui ruošiausi, t. y. ne tik perskaitydavau knygos skyrių, bet ir pagalvodavau, kokia linkme vesti pokalbį, kaip motyvuoti mamas, kokias užduotis duoti, kad būtų įsimintinos ir nesudėtingos, kad mamos atsikvėptų. Prie vienos temos namų darbai buvo… pagulėti šiltoje vonioje. Atrodo, o tai darbas! Bet, auginant ikimokyklinukus, gyvenimas būna bėgimas, ir laisvą laiką mamos skiria košių virimui, grindų plovimui ir kitiems buities darbams, todėl atidėti visą valandą pabūti su savo mintimis vonioje yra sudėtinga.

Vesdama kursą sutikau nuostabių mamų, su kuriomis po šių susitikimų įkūrėme Laimingų mamų klubą. Klube susitinkame, paplepame, ten vedame užsiėmimus nėščiosioms, vaikams, mamoms. Klubas gimė iš poreikio toliau bendrauti ir realizuoti drauge savo svajones. Jame taip pat planuojame susitikimų ciklą „Ko reikia kiekvienai mamai“, į kurį jau dabar gali registruotis norinčios: [email protected]

Agnė Byčkovskienė. Mindaugo Grudzinsko nuotrauka

Tad ką naujo Tau davė ši mokymų ir moderavimo patirtis?

Pradėjau drąsiau ir geriau jaustis kaip mama, moteris, žmona. Pati pripažinau sau, kad nesu ideali ir nenoriu ja būti, nes esu unikali ir tokia, kokia ir noriu būti.

Ko palinkėtum mamai, kuri neranda laiko sau?

Laiko yra, bet nėra noro, todėl ir prioritetai ne taip sudėlioti. Juk ko nenori, to ir nedarai. Jei mamos paklaustume: ar turi dešimt minučių šokoladiniam tortui suvalgyti, manau 99 procentų jo surastų. Kai mamos supras, kad, skirdamos laiko sau, jos pailsės ir po to su didesniu atsidavimu greičiau nudirbs begalinius darbus, jos laiko ras.

Ir kokie ateities planai?

Toliau tęsti veiklą Laimingų mamų klube. Tai – darbas mano sielai. Planuoju pradėti vesti mokymus apie asmeninius finansus, tai bus darbas mano protui. Turiu ir darbą širdžiai – tai dviejų sūnų auginimas.

Norinčios suburti mamų, auginančių ikimokyklinio amžiaus vaikus grupę ir vesti susitikimus „Ko reikia kiekvienai mamai“ gali kreiptis į Vilniaus arkivyskupijos šeimos centrą.

Prisidėk prie išlikimo!

Jei „Bernardinai.lt“ norite skaityti ir rudenį, paremkite jau dabar.