Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2018 10 04

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

A. Sermontytė: „Lyderystė – tai ne aukštos pareigos, o noras tarnauti žmonėms“

Spalio 10-ąją Vilniaus Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje (Savičiaus g. 15) prasideda antrasis „Ramintojos lyderystės klubo“ sezonas. Praėjusiais metais startavusio renginių ciklo organizatoriai šiemet vėl kviečia prisijungti visus, norinčius gilinti lyderystės tematikos suvokimą ir pritaikyti tai kasdieniame gyvenime.

 

Apie „Ramintojos lyderystės klubo“ gimimą, veiklą, tikslus ir naujojo sezono viltis mūsų redakcijai sutiko papasakoti viena iš klubo įkūrėjų – Aušra SERMONTYTĖ. 

Kaip gimė idėja Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje įkurti lyderystės klubą?

Klubas gimė spontaniškai, praėjusiais metais grįžus iš Pasaulinės lyderystės konferencijos, į kurią iš Ramintojos bendruomenės sugužėjome daugiau kaip 60 asmenų. Po konferencijos grįžome aiškiai suvokę, kad lyderiu gali būti kiekvienas. Tam nereikia nei aukštų pareigų, nei antpečių. Reikia noro tarnauti kitiems. O kad būtų galima tinkamai tai atlikti, svarbus asmeninių savybių ugdymas. Po šios suniokotos bažnyčios stogu susibūrusi bendruomenė sparčiai auga ir dega troškimu ją atgaivinti savo idėjomis bei konkrečiais darbais, o „Ramintojos lyderystės klubas“ yra vienas iš ugdomųjų ir bendruomenę buriančių atspirties taškų.

Ką Jums reiškia lyderystė?

Lyderystė šiais laikais suprantama labai įvairiai. Kai kada ji netgi aiškinama kaip vieno individo pranašumas prieš kitus, sugebėjimas kontroliuoti ir panaudoti turimus gebėjimus asmeniniams interesams. Tačiau „Ramintojos lyderystės klube” norime parodyti, kad žmogus pilnatvę patiria tik tuomet, kai realizuodamas turimą potencialą padeda kitiems išskleisti savąjį. Tai ir yra tikroji lyderystė.

Kalbėsime apie tai, kaip „savo“ potencialo išskleidimo siekis turėtų būti pakeistas „mūsų“ potencialo išskleidimo siekiu: kaip šeimai, kaip komandai, kaip organizacijai, kaip bendruomenei. Todėl sakome, kad vienintelis būdas augti ir tobulėti – padėti tai daryti kitiems.

Kokie tikslai vienija Ramintojos lyderystės klubo” įkūrėjus?

Mūsų šūkis – „žinojimas slypi žmonėse, tereikia padėti jam išsiskleisti“. Tai reiškia, kad branginame ir puoselėjame kiekvieną klubo narį. Prie klubo prisijungusiems žmonėms siekiame aiškinti lyderystę, supažindinti su šios temos spektru psichologiniame, dvasiniame, viešajame kontekste.

Kokie klubo veiklos planai šiems mokslo metams?

Prasidėję spalį, renginiai tęsis iki kitų metų vasaros. Kiekvieną mėnesį surengsime po tris renginius (pirmąjį, antrąjį ir ketvirtąjį mėnesio trečiadienį). Vieną savaitę kviestiniai lektoriai ir savo srities specialistai pristatys pasirinktą temą – vyks paskaita bei praktinės užduotys. Taip pat du kartus per mėnesį vyks „Points of You“ vakarai, kurių metu dalyviai turės progą įsigilinti į temą ir per patirtį atrasti asmeninius sprendimus bei kurti realius įpročius savo gyvenime. „Points of You“ – tai asociatyvinių kortų žaidimas, paremtas bendravimu, požiūrio kampo plėtimu ir orientacija į vidinį pokytį. Taip pat planuojame dalyvauti „Pasaulinėje lyderystės konferencijoje“. 

Kokios temos vyraus šiame klubo sezone?

Šio sezono pagrindinė „Ramintojos lyderystės klubo“ tema – bendruomenė, t. y. aš ir mano aplinka. Ji bus sudaryta iš keturių potemių. Pirmoji potemė – „asmenybė“. Joje bus kalbama apie savęs priėmimą ir savivertę, savirealizaciją, „aš“ įvaizdį. Antroji potemė – „emocijos“, kurioje kalbėsime apie įvairias emocijas ir jų sąsajas su mūsų elgsena. Trečioji potemė – „santykiai“ bus atskleista per elgsenos su savimi ir kitais prizmę. Paskutinėje potemėje – „komunikacija” iš lektorių išgirsite, kaip priimti kritiką, kaip išsakyti skaudžią tiesą, kaip vertinti atvirumą ir vidinės ramybės paieškas. 

Kas sudaro klubo komitetą?

Šiuo metu klubo organizaciniame ir turinio rengimo branduolyje esame keturiese – Ignas, Inga, Jūratė ir aš. Į klubo veiklą aktyviai įsilieja įvairios savanorių komandos – svetingumo, moderatorių, choristai, technine dalimi besirūpinantieji, fotografai ir kiti. Praėjusiais metais prisidėjo apie 40 savanorių – tik jų pagalbos dėka pavykdavo renginius suorganizuoti profesionaliai ir kartu jautėsi svetingumas bei šiluma.

Mums svarbi renginių kokybė, todėl siekiame pasikviesti savo srities profesionalų. Norime pasidžiaugti, kad praėjusiais metais „Ramintojos lyderystės klube“ sulaukėme išties kompetentingų lektorių, kurių profesionalumas džiugino ir organizatorius, ir dalyvius. 

Ar jūsų veikloje gali dalyvauti visi norintieji?

Kadangi renginiai vyksta Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje, didžiausio susidomėjimo sulaukiame iš šios bažnyčios bendruomenės, tačiau klubas atviras visiems norintiesiems.Susidomėjusius klubo veikla į pirmąjį renginį kviečiu registruotis el. pašto adresu [email protected] „Ramintojos lyderystės klubo“ renginių lankymas yra nemokamas, su galimybe palikti auką. 

Ar vertinate dalyvių motyvaciją, pasiekimus?

Nesikoncentruojame į tai, kaip žmogus įsisavina mūsų renginiuose gautas žinias, įgūdžius. Pirmenybę norime teikti eigai, procesui, vertei kurti. O geras procesas veda gero rezultato link. Siekiame, kad lyderystės klubo veikla „suktųsi“ apie žmones, jų pažinimą ir ugdymą šio proceso metu. Taip galima atpažinti žmonių dovanas, motyvaciją, silpnąsias puses ir padėti jas stiprinti.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.