2018 10 11

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Darbo terapija vaistažolių ūkyje

Socialinių iniciatyvų srityje grąžą pamatuoti yra ypač sudėtinga – taip sudėtinga, kad kartais gali atrodyti, jog jokios grąžos net nebuvo. Kaip socialiniai verslininkai matuoja sunkiai formaliais kriterijais apčiuopiamą savo veiklos poveikį?

Panaros kaime (Varėnos r.) įsikūrusi „Pilnų namų“ bendruomenė teikia nemokamą reabilitaciją žmonėms, priklausomiems nuo psichotropinių medžiagų. Jie padeda dirbdami vaistažolių ūkyje. 

„Pilnų namų“ bendruomenės projektų vadovė Rūta Jakubonienė teigia, kad pirminė jų misija – padėti jauniems žmonėms, kad jie galėtų blaiviai gyventi ir užsidirbti pragyvenimui, grįžti į darbo rinką.

„Darbo terapija turbūt yra būtina žmogui nuo pasaulio sukūrimo. Kai Dievas sukūrė pasaulį, pasakė žmogui, kad savo prakaitu užsidirbsi sau duoną. Žmogus, kuris atvyksta į reabilitaciją, ya mokomas darbinių įgūdžių, nes nemaža jų dalis apskritai nėra dirbę“, – sako bendruomenės įkūrėjas kunigas Valerijus Rudzinskas.

Video klipo siužetas sukurtas apie organizaciją, vykdžiusią ES struktūrinių fondų investicijas gavusį projektą „Pilnų namų bendruomenės klientų integracija į darbo rinką“.

Videopasakojimą kūrė Vytautas Raškauskas ir Kostas Kajėnas. 

Šis vaizdo reportažas yra dalis projekto „Daugiau negu daiktai“, kuris iš dalies finansuojamas Europos Socialinio fondo lėšomis.